Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín přidal další peníze na opravu sportovní haly

Nový Jičín přidal další peníze na opravu sportovní haly ABC. Ta je sice majetkem tělovýchovné jednoty, nicméně radnice už dříve rekonstrukci finančně podpořila, protože se jedná o jedinou halu na území města.

Sportovní hala ABC v Novém Jičíně je staveništěm půl roku. Rekonstrukci za 33 milionů korun financuje ze dvou třetin ministerstvo školství, jednu třetinu částky poskytlo město. Na zastupitelstvo se teď  ale tělovýchovná jednota, jako vlastník objektu, obrátila s žádostí o dalších peníze. 

“Zastupitelstvo města schválilo individuální dotaci ve výši zhruba 880 tisíc korun. Bude financovat více práce, které už jsou známé, je to například likvidace azbestu a další záležitosti, které vznikly v průběhu stavby,” uvedl  Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Sportoviště bylo zkolaudováno v roce 1982. Azbest stavební firma objevila v původním oplášťování haly.

“Je to rekonstrukce, takže u těch rekonstrukcí je velký předpoklad toho, že se objeví nějaké skryté vady, nedostatky a to je případ i této haly,” podotkl Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín. 

Teď už je budova kompletně zateplen, má nová okna a plynové topení. Uvnitř roste tribuna pro 200 diváků, dělníci opravují šatny a téměř hotova je nádstavba nad její částí.

“Tělovýchovná jednota je vlastníkem haly, provozuje ji, ale zároveň slouží  i pro základní školy a pro občany města, tak jsme se rozhodli tuto záležitost podpořit,” vysvětlil místostarosta. 

Oprava haly by měla skončit příští rok v únoru. Nejvíce na její otevření čekají volejbalisté a házenkáři. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků