Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský lesopark získal dvě ceny. V soutěži Park roku zaujal svou nadčasovostí

Před šesti lety proměnilo město Nový Jičín neudržovanou plochu na Skalkách v lesopark. Tento projekt nyní zaujal odborníky a v soutěži Park roku získal hned dvě ocenění.

Stáhnout video

Pět hektarů plochy se 13 tisíci stromy a keři a 11 tisíci trvalkami. To je  Lesopark Skalky v Novém Jičíně. Návrh oddechové zóny vytvořil před šesti lety Ivar Otruba, jeden z nejvýznamnějších českých zahradních a krajinných architektů. Nyní získal tento prostor dvě prestižní ceny. 

“V letošní soutěži Park roku získal lesopark cenu za nadčasový krajinářský přínos, za to, jak v podstatě zapojuje nové výsadby do krajiny a jak propojuje město a volnou krajinu,” uvedla Kateřina Kuželová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín.  

Takové hodnocení udělila lesoparku Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu 

“Další ocenění získal lesopark od  Svazu školkařů České republiky za přínosné a jedinečné řešení parku s velkým množství rostlin a se silným vzdělávacím cílem,” doplnila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

“Pan profesor Otruba projektoval rekreační zázemí Nového Jičína. Chtěl rozšířit to území, kde lidé mohou chodit  za odpočinkem. Je to částečně koncipováno i jako malá botanická zahrada,” dodala Kateřina Kuželová. 

Nadčasovost lesoparku, díky které také odbornou porotu zaujal, spočívá v tom, že jeho dokonalá podoba se projeví až za 50 a více let, kdy se naplno rozvinou a dorostou všechny stromy.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků