Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Před novojičínskou radnicí nastalo peklo, uvnitř panovala nebeská atmosféra

Centrum Nového Jičína se na jeden den stalo peklem i nebem. Obyvatelé města si užili Den s Mikulášem, který je ve městě největší kulturně-společenskou akcí v období adventu.

Pekelníci se na Den s Mikulášem v Novém Jičíně usadili na náměstí, zato andělé zvolili jako své stanoviště vestibul radnice. 

“Já si myslím, že to je tematicky správně, protože i na té radnici i v té politice je toho pekla dost, takže jsme volili tu cestu toho nebe,” pousmál se Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

“V nebi si mohou potrubní poštou poslat vánoční poštu Ježíškovi, mohou si navléknout andělské třpytivé korále a ve vánočním ráji na Staré poště je tedy výstava,” sdělila  Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín. 

Na ni jsou vidět také obrázky, které výtvarnice Dana Dokládalová připravila pro speciální mikulášskou omalovánku. Dostaly ji jako nadílku od města děti ve všech mateřských školách. 

“Protože jsme vyslyšeli přání maminek, že toho sladkého mají děti v rodinách hodně, tak jsme s kolegyněmi a s paní Dokládalovou, která je autorka, vymysleli novojičínskou omalovánku. Přidali jsme k tomu pastelky a  malinký bonbon, a tak doufám, že se to bude dětem líbit,” uvedla Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

Den s Mikulášem je také tradičním dnem, kdy se ve městě rozsvítí vánoční strom. K tomu ale dojde až po setmění. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků