Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí patřilo Mikuláši i andělům, kteří rozsvítili strom

Týden po zahájení Adventního jarmarku se na Masarykově náměstí rozzářil také vánoční strom. Stalo se tak tradičně v rámci Dne s Mikulášem.

Pekelníci se na Den s Mikulášem usadili na náměstí, zato andělé zvolili jako své stanoviště vestibul radnice. 

“Já si myslím, že to je tematicky správně, protože i an té radnici i v té politice je toho pekla dost, takže jsme volili tu cestu toho nebe,” pousmál se Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

“V nebi si mohou potrubní poštou poslat vánoční poštu Ježíškovi, mohousi navléknout andělské třpytivé korále a ve vánočním ráji na Staré poště je tedy výstava,” sdělila  Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín. 

Na ni jsou vidět také obrázky, které výtvarnice Dana Dokládalová připravila pro speciální mikulášskou omalovánku. Dostaly ji jako nadílku od města děti ve všech mateřských školách. 

“Protože jsme vyslyšeli přání maminek, že toho sladkého mají děti v rodinách hodně, tak jsme s kolegyněma a s paní Dokládalovou, která je autorka, vymysleli novojičínskou omalovánku. Přidali jsme k tomu pastelky a  malinký bonbon, a tak doufám, že se to bude dětem líbit,” uvedla Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

“Všem lidem nejen v Novém Jičíně bych rád popřál, ať zklidní, ať zpomalí, ať si ten vánoční čas užijí. Ať advent není jen o těch dárcích, ať je to o tom, že jsme spolu a že jsme šťastni,” vzkázal z pódia novojičínský starosta. 

Den s Mikulášem je také tradičním dnem, kdy se v centru Nového Jičína rozsvítí vánoční strom. To ale nastene až po setmění  a opět za asistence zázračných bytostí. 

“Přiletí andělé, kteří svými peříčky rozsvítí vánoční strom. Předcházet tomu bude hodinový program s akrobaty, čerty, bude to kouzelná dream show s různými ohňovými efekty,” prozradila IVA POLLAKOVÁ, ředitelka MKS Nový Jičín.

Nazdobený třináct metrů vysoký smrk se pak předvedl v celé své kráse s úderem 17 hodiny. 

Zaplněné náměstí pozdravili také starosta Stanislav Kopecký a děkan zdejší farnosti římskokatolické církve Alois Peroutka.

“Já bych vám chtěl v počátku adventní doby popřát, aby ve vašich srdcích bylo hodně světla,” pronesl Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve Nový Jičín. 

Celý slavnostní den pak ukončily společně zpívané vánoční písně s Mikulášem a následný koncert novojičínské kapely Rocca acoustic.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků