Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bludovicích mohou chodci na část rozšířené cyklostezky. Nahrazuje chybějící chodník.

Bludovice protíná hlavní tah mezi Opavou a Valašským Meziříčím. Pro bezpečnější pohyb pěších tu město vybudovalo nové místo k přecházení a chybějící chodník částečně nahradila rozšířená cyklostezka.

Bezpečnější přístup na autobusovou zastávku Bludovice - samoobsluha, která stojí u silnice I. třídy, vytížené provozem mezi Opavou a Valašským Meziříčím, dlouho požadoval zdejší osadní výbor. Chybějící chodník v daném úseku město vyřešilo částečnou úpravou cyklostezky, která tudy vede podél silnice.  

“Tím, že se ta cyklostezka rozšíří, tak na ni budou moci oficiálně i chodci. Navíc se buduje přípojný chodník právě k té zastávce, která je také předělávána, aby to bylo komfortnější,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.  

“Osadní výbor je velice spokojen s posledním vývojem, že se konečně přikročilo k realizaci. Trošku nás mrzí, že to trvalo tolik let, protože my jsme navrhovali rozšíření cyklostezky už před tím, než se začala stavět,ale nepodařilo se to dříve zrealizovat,” podotkl Petr Brandejs, člen osadního výboru v Bludovicích.   

Na základě podnětu osadního výboru město ještě provedlo další úpravy na silnici na konci obce u autobusové zastávky škola. 

“Nyní tam vznikl nový záliv, k tomu zálivu byl vybudován nový chodník, který je i na druhé straně spolu se zastávkou. Zároveň zde vzniklo nové místo pro přecházení,” ukázal Ondřej Syrovátka.   

Hlavní silnici tu pro větší bezpečnost chodců rozdělil ostrůvek. Investice za necelé 3 miliony korun.  

“Nicméně 90 procent těchto financí se podařilo získat z dotace díky členství města v Místní akční skupině Lašsko, takže ty náklady města byly pouhých 300 tisíc korun,” upřesnil místostarosta. 

“Pro tuto chvíli si myslím, že dopravní situace, pokud budou instalována radary na jaře, což snad by  se mělo stát, by měly být pro tuto chvíli vyřešena,” uzavřel člen osadního výboru v Bludovicích.  

Následně ještě Petr Brandejs doplnil, že osadní výbor obdržel informaci, že město připravuje projektovou dokumentaci na rekonstrukci některých chodníků, které už nejsou v dobrém stavu.

Co se týče dalšího rozvoje této místní části, trápí Bludovické ještě dva problémy. Jedním z nich je zprovoznění kanalizace, druhým dosáhnout pravidelné údržby zdejšího potoka. 

“Doufám, že městu se podaří zlepšit komunikaci se správcem  toku Zrzávky, což jsou Lesy České republiky, a ten bude trošku rychleji reagovat na čištění toho koryta, protože občané, kteří mají za sebou záplavy, jsou při deštích dost vyděšení,” uzavřel člen Petr Brandejs. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků