Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bezpečnost je důležitá na hřišti i na internetu

Městská policie s novým rokem zahájila i další kolo preventivních programů. Aktuálně se věnuje školákům z prvního stupně. Některé třídy si pozvala i přímo na svou služebnu.

Siréna vozu městské policie tentokrát nesignalizovala žádné nebezpečí. Naopak přivítala skupinu třeťáků ze Základní školy Komenského 68, které strážníci pozvali na prohlídku své služebny. 

“V současné době děláme besedy s dětmi prvních, druhých, pátých a šestých ročníků, a z prvního stupně mohou také děti přijít přímo na služebnu naší městské policie. Hlaveň se to týká třeťáků, protože ti ve škole probírají profese a jedna  z profesí, která je zajímá, je strážník,” uvedla Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Školáci si vyslechli informace o tom, co práce městského policisty obnáší, jaké jsou jeho pracovní pomůcky a výstroj. Součástí exkurze ale byla i preventivní část, ve které strážníci na děti apelovali, jak se mají bezpečně pohybovat na ulici, na hřišti a jaká úskalí na ně číhají třeba na internetu.  

“Teď nás dost trápí nacházení injekčních stříkaček, samozřejmě také kyberkriminalita a kriminalita vůbec v souvislosti s internetem a používáním mobilních telefonů,”  podotkla tisková mluvčí a preventistka městské policie. 

Před odchodem ze služebny jsme děti vyzpovídali, co z informací si zapamatovaly a co je z práce strážníků zaujalo.


Do sídla městské policie se postupně podívali i další třeťáci z ostatních novojičínských škol. Čtvrté ročníky čeká na jaře klasicky dopravní výchova.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy