Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O nový kurz městského kulturního střediska je nebývalý zájem

Vzít do ruky jehlu a nit, přišít knoflík nebo zvládnout složitější krejčovinu. Dovednosti, které dříve ovládaly ženy v mnoha domácnostech, se dnes učí v kurzu. O lekce pro začínající švadlenky je v Novém Jičíně nebývalý zájem.

Šití co vás chytí je název kurzu, který otevřelo městské kulturní středisko. V klasické nabídce mezi lekcemi fotografování, výtvarným tvořením nebo výukou jazyků je úplnou novinku. 

“Nápad vznikl takto, že lektorka, Martina Víšková, přišla za námi s nabídkou, že by ráda vedla kurzy šití a co na to říkáme. My jsme samozřejmě pro nové věci a měli jsme takový úspěch, že jsme nakonec otevřeli dva kurzy, které byly plně obsazeny,” uvedla Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín. 

“Já šiju už od dětství a je to můj velký koníček. Bez šití bych snad ani nemohla být,” usmála se Martina Víšková, lektorka kurzu šití.   

Výuka šití byla zaměřena na začátečníky, ženy, které se chtějí naučit úplné základy nebo mají doma šicí stroj a neví si s ním rady. 

“Kdysi jsem ráda šila, ale už je to strašně dávno, když byly děti malé. Teď mě ukecala kamarádka, tak jsem šla s ní do toho,” prozradila svůj důvod účasti v kurzu jedna z žen. 

“Abychom byli doma trochu tvořivější a abychom si začali šít věci, které se nám budou líbit,” přidala se další.

“Dopracovali jsme se, že jsme šili tašku, takový jednodušší batůžek, a teď jsem vlastně ve finiši a začali jsme začali dělat střih na jednoduchou halenku,” sdělila lektorka kurzu.  

Kurz měl skončit po dvanácti lekcích v lednu, nicméně účastnice si vynutily jeho pokračování, do konce února. Pořadatel, městské kulturní středisko, pak od září naváže dalším ročníkem.
Festival pod Kaštany III.- Věra Martinová, René Souček, JARA Trio

17.07. 18:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III. - Lenka Filipová, Samson Lenk a další

18.07. 14:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Městská dechová hudba Nový Jičín / koncert

19.07. 15:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků