Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oslík Karlík jako “parťák” seniorů z novojičínské Domovinky

Oslíkoterapie - to je název nového programu pro starší a handicapované lidi, se kterým na Novojičínsku přichází venkovská stáj Bludička. Jeho hlavní aktér - oslík Karlík - si premiéru odbyl před klienty Denního stacionáře Domovinka.

Oslík Karlík poprvé přichází splnit svůj nový úkol. V Denním stacionáři Domovinka v Novém Jičíně zpestří dopoledne několika seniorům. U některých probudí staré vzpomínky, jiní reagují s humorem.  

“Mě se líbí, já jsem byla u babičky vychovávána a tam jsme měli koně,” reagovala jedna z klientek Domovinky. “Už jsem na svého kamaráda čekal dlouho,” přidal se s úsměvem starší muž. “Takové krásné zvířátko,” hladila oslíka další žena. 

Oslikoterapie je projektem zdejšího venkovského statku Bludička. Provozovatelka se inspirovala v Anglii a ve Francii, kde běžně do domovů seniorů chodí oslíci i velcí koně. 

“Je to nový program pro seniory, který bychom rádi zavedli do organizací, kde žijí senioři, kteří mají problém se dostat do vnějšího světa, třeba ze zdravotních důvodů nebo vlivem vysokého věku,” uvedla Gabriela Žitníková, Občanské sdružení Bludička.

Právě takoví lidé docházejí do ambulantního zařízení Domovinka. Setkají se tu se svými vrstevníky, mohou si zahrát hry a trénovat paměť. Tentokrát  si mohli jemnou motoriku vyzkoušet přímo na oslíkovi. 

“Každá aktivita vede ke zlepšení stavu seniorů, zlepšuje se jejich paměť, zlepšují se jejich další schopnosti a vlastnosti,” podotkla Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior, Nový Jičín.  

Na svou roli parťáka k seniorům, a také k handicapovaným a k nemocným lidem se 12 let starý oslík připravoval na statku Bludička téměř celý svůj život. Postupně si zvykal na vozíky, dotyky a různé nečekané situace. 
Workado, s.r.o. - STECOMTRA a.s.
Nový Jičín
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

KAXL s.r.o.
Bílovec
od 18 800 do 21 700 Kč/měsíc

Detail

Bohumila Šuterová - pekárna Štramberk
Štramberk
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků