Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Zimní stadion je uzavřen, začíná oprava střechy

Začala rekonstrukce střechy zimního stadionu, do kterého už několik měsíců zatékalo. Následující půl rok bude sportoviště zavřeno. Hokejisté dohrají své soutěže na ledových plochách jiných měst.

Poslední utkání pod střechou zimního stadionu odehráli hokejisté ve středu 26. února. Domácí B tým Ďáblů tu sváděl souboj ve čtvrtfinále play off krajské ligy mužů s Českým Těšínem. 

“Naše béčko odehrálo kvalitní sezonu. V základní části skončili na výborném druhém místě za Studénkou. Jsou to naši kluci, kteří by měli hrát za juniorku, kterou momentálně nemáme, a jsou to převážně odchovanci. Z 22 hráčů, kteří letos nastoupili, je 19 odchovanců,” zdůraznil Milan Urban, manažer HK Nový Jičín. 

Novojičínští tento duel prohráli a série play off pro ně skončila za stavu 0:2 na zápasy. Nicméně hokejová sezona pokračuje do konce března, na programu jsou utkání A týmu ve 2. lize a žákovských kategorií. Ovšem už se neodehrávají na domácím ledě. Ten se rozpustí a 1. března nastupuje do haly stavební firma. 

“My máme předjednáno, že mládežnická družstva budou trénovat ve Studénce a v Rožnově. Vzhledem k tomu, že jsme to věděli, tak jsme utkání předehráli v lednu a v únoru a v březnu odehrajeme všechny utkání venku,” podotkl manažer klubu.  

  Střecha zimního stadionu je stará 40 let. Sportoviště je majetkem města, které je tedy investorem opravy. Ta by měla skončit 1. září kolaudací.  

  “Město vysoutěžilo tuto zakázku za zhruba 49 milionů korun včetně DPH s tím, že na podzim jsme podali žádost o dotaci na ministerstvo školství. Byli jsme vybráni k financování a dotace by měla být zhruba 26 a půl milionu korun,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

  Nová střecha nebude pro uživatele zimního stadionu znamenat jen sucho v hale, součástí projektu jsou i další technologie. 

  “Kromě samotné rekonstrukce střechy a nosné konstrukce bude instalováno elektrické požární zabezpečení. Ta cena je poměrně vysoká,ale jde opravdu o velkou plochu, která není ve vhodném technickém stavu, a v minulosti dokonce hrozil zákaz provozování zimního stadionu ze strany hasičů právě kvůli odvětrávání kouře,” dodal místostarosta.     

  Na elektronickou požární signalizaci budou napojeny i vstupní dveře a vrata. Nové systémy mají také zajistit optimální klima uvnitř haly. Sportoviště dále získá časomíru s LED obrazovkou, energeticky úsporné osvětlení a lepší akustiku. 

  Nahlásit chybu

  Nejčtenější zprávy