Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovní hala ABC má po rekonstrukci i tribunu. Slavnostní otevření je odloženo na neurčito

Po půl roce skončila rekonstrukce sportovní haly v Novém Jičíně. Rozsáhlé opravy financovalo ministerstvo školství a město. Slavnostní otevření sportoviště se ale kvůli koronavirové epidemii odkládá.

Sportovní hala ABC Tělovýchovné jednoty v Novém Jičíně má nový plášť, okna a uvnitř přibyla vyvýšená tribuna pro 150 diváků. Úsporu energií zajišťuje nový systém vytápění a osvětlení.  

“Uvnitř haly došlo k celoplošným obkladům stěn, pouze, v uvozovkách, zůstala stará poctivá dubová podlaha, která se přebrousila, nalakovala a bude dále plnit svůj účel,” informoval Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín. 

Ke sportovišti byla přistavěna nářaďovna a nástavba, kde je zázemí pro házenkáře a volejbalisty,  pro které je hala domácím prostředím.. Rekonstrukci za 33 milionů korun financovalo ze dvou třetin ministerstvo školství, 11 a půl milionu korun poskytlo město. 

“Tento záměr jsem podpořili i s ohledem na skutečnost, že tu halu nevyužívají jen sportovní oddíly, ale i žáci v rámci povinné výuky tělesné výchovy v městem zřizovaných základních školách,” podotkl  Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

Téměř 900 tisíc radnice přidala na financovat víceprací, především s likvidací azbestu. 

“Dalších 745 tisíc město poskytlo jako dotaci tělovýchovné jednotě na vybavení této haly,” dodal místostarosta.   

Kdy bude hala po rekonstrukci slavnostně otevřena není kvůli epidemiologické situaci jasné.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků