Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve venkovním fitness "Generace v pohybu" může cvičit každý

Nové venkovní fitness hřiště vzniká v těchto dnech v Novém Jičíně. Cvičební prvky už stojí před Střediskem volného času Fokus. Nápad na jeho realizaci vznikl v rámci participativního rozpočtu města.

Nové sportoviště, které v těchto dnech vyrůstá v Novém Jičíně, nese název Generace v pohybu aneb venkovní fitness. Zrodilo se z myšlenky Moniky Vindišové, která využila možnosti participativního rozpočtu.  

“Jako místo realizace tohoto projektu jsme zvolila volnou plochu před Střediskem volného času Fokus, a to proto, že tato plocha je pod dohledem, a také proto, že se zde pohybují všechny generace. Děti, mládežníci a také dospěláci a senioři, kteří navštěvují zájmové útvary Střediska volného času Fokus,” uvedla Monika Vindišová, autorka projektu fitness hřiště.

Každý fitness prvek ještě doplní tabulka s informací, jak správně cviky provádět. 

“Konkrétně zde můžeme vidět bradla, stojan na činky,  hrazdu nebo závěsný posilovací systém TRX, na kterém jsou opravdu procvičit všechny svalové partie,” podotkla autorka nápadu.

V loňském roce se o finance z participativního rozpočtu - celkovou částku 200 tisíc korun - hlásilo celkem sedm projektů. Město podpořilo dva.  

“Z toho jeden byl Generace v pohybu - venkovní fitness.  Je to něco, co tady v tuhle chvíli nebylo. Jsou tu sice dětská hřiště, ale tady to je přece jen charakterem trošku jiné. Takže jsme rádi, že předkladatelé s touto myšlenkou přišli,” sdělila Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín. 

Dalším úspěšným projektem je Venkovní čítárna ve Smetanových sadech. Vzniknout by měla také letos. Realizace čeká na koordinaci s projektem celkové úpravy parku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy