Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První šťastné “ANO” už zaznělo na Novojičínsku

Od pondělí 20. dubna povolila vláda malé svatby s účastí do deseti lidí. Jedna z prvních, ne-li první v republice, se hned v úterý konala na Novojičínsku. Snoubenci tento termín plánovali dlouho dopředu, nicméně původně se měl obřad odehrát na místě vzdáleném tisíce kilometrů.

Svatbu na termín 21. dubna 2020 plánovali tito snoubenci z Novojičínska delší dobu, nicméně podle původních vysněných představ se měl tento slavnostní obřad odehrávat na ostrově Mauricius. 

“Odlet se samozřejmě zrušil. A teď už jsme čekali jen na to, jestli se povolí ty svatby v malém počtu. Prstýnky snubní měli doma s datem 21. dubna, sice na nich mají Mauricius, ale to, že jsou to Hladké Životice, jim přece vadit nemusí. Jakmile se pak ve středu rozhodlo, že může být ta malá svatba, tak jsem si řekli, jdeme do toho, máme ještě šest dní, tak to určitě stihneme,” popsala situaci Michaela Pauló, kamarádka nevěsty.

“Mám za sebou přes šedesát svateb,ale takovou rouškovou jsem ještě nezažil. Samozřejmě ve spolupráci s matrikou se snažíme těm novomanželům vycházet vstříc, a ať je to jakékoliv místo nebo čas, rádi přijedeme,” podotkl oddávající Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.  

Uzavřít manželství, až na specifické výjimky, nebylo kvůli mimořádným opatřením z důvodu epidemie koronaviru možné, od 16. března. Novojičínska matrika musela zrušit 12 obřadů. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy