Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kino Květen začíná promítat, dvě třetiny sedaček musí být prázdné

Kino v Novém Jičíně je po pauze vynucené koronavirem připraveno na znovuotevření. Podle nařízení vlády v něm ale zůstanou dvě třetiny sedaček prázdné. Na první film sem lidé mohou přijít 18. května.

Vynucenou pauzu využilo Kino Květen k údržbě, vyčištěné jsou koberce a část sedaček je přečalouněna. Na většinu z nich si ale diváci jen tak nesednou. Podle aktuálních nařízení může dovnitř jen 92 diváků + 8 osob obslužného personálu. Celková kapacita kina je při tom 450 lidí, včetně míst na balkónech, které teď ale zůstanou zavřené.

“Rozesazení diváků v kině bude systémem 2+1, to znamená, že budou vždy dvě místa obsazená a jedno místo volné, přičemž každá lichá řada bude prázdná,” podotkl Marek Grussmann, vedoucí Kina Květen.

Na první představení sem lidé mohou přijít 18. května, v 19 hodin začíná film V síti. Minimálně do konce měsíce bude kino v provozu v omezeném režimu.

“To znamená v pondělí až v pátek budeme promítat pouze jeden film v 19 hodin, o víkendu budeme promítat dva filmy,” podotkla Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín.

Stejně tak jsou na webu a facebooku uvedena doporučení, aby si lidé vstupenky kupovali on-line, a nechybí ano podrobný seznam hygienických opatření.

“Po celou dobu promítání musí mít diváci nasazeny roušky. Dále se nesmí konzumovat žádné nápoje, ani ty, které bu si divák sám přinesl, zkrátka nic se nesmí konzumovat. Po každém představení bude nutné celý sál vydezinfikovat, i proto jsou promítací časy omezené,” upozornil vedoucí kina.

Květnová nabídka filmů obsahuje 15 titulů, jsou mezi nimi animované pohádky i premiéra válečného snímku Nejvyšší pocta.
Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků