Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Inline hokejisté se vrátili do hry, odrovnala je zlomenina a vysoká teplota

Inline hokejisté, jako jedni z mála, odehráli v letošní sezoně svou extraligovou soutěž, i když ve zkrácené podobě. Novojičínští sice skončili v nižší skupině, nicméně za úspěch považují právě to, že se vůbec mohli vrátit do hry

Standardní sezona in-line hokeje trvá od dubna do června včetně přípravného období. Letos ji hráči museli zvládnout během pěti týdnů. Většinu novojičínského týmu tvoří muži z ledního hokeje z různých míst kraje. Když se vyskytla možnost inlinové zápasy odehrát, byť ve zkráceném režimu, byli připraveni nastoupit.

Zbyněk Kubičík, předseda a trenér IHC Nový Jičín: “My jsme se okamžitě přihlásili do TOP dovoze, což byla náhražka extraligy, do které se přihlásily všechny extraligové týmy, aby hrály náhradní soutěž. A ta se odehrála v průběhu června.”

Kvůli opravě střechy zimního stadionu našli tréninkové zázemí v Kopřivnici, kde odehráli i své domácí zápasy. Týmy byly rozděleny do tří skupin, Novojičínským padly za soupeře favorizované celky Olomouce a Přerova.

Zbyněk Kubičík, předseda a trenér IHC Nový Jičín: “Proti Olomouci jsme odehráli výborné utkání. Vzhledem k tomu, jaká kvalita je na straně soupeře, tak výsledek 5:3 byl z naší strany výborný. Druhý zápas v Kopřivnici následoval v asi 35 stupních, takže brankář mě prosil, ať nemusí do branky, byl v křečích. Tam jsme s nejlepším týmem v republice Přerovem nestíhali, odešli jsme fyzicky.”

Dvě prohry znamenaly účast v nižší skupině TOP divize. Po vítězstvích nad Boskovicemi a pražským celkem Storm odjížděli k posledním bojům do Černošic.

Zbyněk Kubičík, předseda a trenér IHC Nový Jičín: “Kde nás čekali jak domácí, kteří nás poslední čtyři roky, dá se říci, popravují vždy, když o něco jde, a čekal nás Uherský Brod, který jsme měli porazit. Ale jelo nás jen osm, v prvním zápase zlomená ruka, dohrávali jsme v sedmi a z toho jsme musel nastoupit i já. Ten konec nebyl, co se týče našeho počtu hráčů, příliš zdařilý, takže s Uherským Brodem jsme remizovali a s Černošicemi jsme prohráli strašně vysoko. Ale když to na závěr zhodnotím, tak jsme rádi, že jsme to za daného stavu dohráli.”

V závěrečném turnaji nižší skupiny tak skončili na 3. místě. Teď se Zbyněk Kubičík hodlá přeorientovat zase na lední hokej, ve kterém už několik let působí jako extraligový rozhodčí. V srpnu a v září jej čekají odborné i fyzické testy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy