Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín v mobilu je v nové verzi rychlejší a zlepšil grafiku

Informační aplikace „Nový Jičín v mobilu“ funguje třetím rokem. Nedávno prošla grafickou a programovou úpravou. Její nová verze zaujala i v rámci Moravskoslezského kraje. Zabodovala v soutěži o nejlepší elektronickou službu.

Novojičínská radnice se snaží zavádět moderní technologie, a to zejména v oblasti šíření informací. Před dvěma a půl lety spustila aplikaci město v mobilu. Ta letos prošla výrazným upgradem.

Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín: “Došlo jednak k redesignu, je tam nová grafická úprava, ale také i nové jádro, to znamená, že aplikace je rychlejší a stabilnější.”

Navíc také umožňuje okamžité odeslání krizové zprávy, například při hrozbě povodní. Vylepšená verze zaujala i v rámci Moravskoslezského kraje a obsadila 3. místo v soutěži Zlatý erb v kategorii nejlepší elektronická služba a projekty Smart city.

Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína: “Z ocenění máme samozřejmě velkou radost, ale já se přiznám, že ještě větší radost máme z toho, že ta aplikace skutečně používaná. K dnešnímu dni ji má staženou zhruba dva a půl tisíce lidí, což je v podstatě desetina obyvatel města. A když odečteme malé děti, případně lidi, kteří ani nemají chytrý telefon, tak procentuálně je to mnohem výše.”

Prostřednictvím aplikace mohou uživatelé jednoduše vyhledat různé kontakty, přečíst si aktuální tiskovou zprávu úřadu, získat údaje o odjezdech autobusů a vlaků, kulturní programy a mohou také nahlásit závadu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy