Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

3D prohlídka vil s Nicole Hückel a Davidem Vávrou

Město zve na 3D prohlídku Hückelových vil. Spustilo ji na svém webu. O vztahu k rodinnému sídlu majitelů kloboučnické firm tu promluvila i pokračovatelka rodové linie Hückelů. Po letech se do vil, tedy virtuálně, vrátil i David Vávra.

Na konec července město původně plánovalo do areálu vil Augusta a Johanna Hückelů velkou kulturně-společenskou akci. Happening, který měl být spojen s výstavami, koncerty a přednáškami, byl ale kvůli známým okolnostem zrušen. Našlo tedy jiný způsob, jak vily lidem přiblížit.

Radek Polách, koordinátor záchrany Hückelových vil: “Pro tento účel jsem zvolili náhradní variantu, a to je 3D vizualizace Hückelových vil. Dnes na webových stránkách města Nového Jičína lze najít sekci Hückelovy vily, kde si návštěvníci mohou projít prohlídku obou dvou vil.”

Odkaz je v záložce Volný čas.

Radek Polách, koordinátor záchrany Hückelových vil: “Vily byly vysoce profesionálně nasnímány v 3D podobě. Každý návštěvník se může projít současností našich architektonických skvostů. jako se to dělalo při fyzických prohlídkách. Orientace je velice jednoduchá. Dá se velice rychle pokračovat do podkroví, kde málokdo z lidí byl, nebo rychlostí blesku sejít do sklepení.”

V interiéru podzemí mohou lidé dohledat i dosud skryté poklady.

Radek Polách, koordinátor záchrany Hückelových vil: “Malou hádankou pro obě virtuální prohlídky je základní kámen z roku 1880, který se nachází ve sklepeních obou vil. Každý z návštěvníků se jej může pokusit najít.”

Atraktivní součástí prohlídky je také pohled na vily a jejich okolí z kamery dronu a krátké video s architektem a hercem Davidem Vávrou, spoluautorem snímku Šumný Nový Jičín, který do vil nahlédl, tedy virtuálně, po více než 20 letech.

Pokračující příběh slavné kloboučnické rodiny prezentuje na webu Nicole Hückel, pravnučka Augusta Hückela.

Radek Polách, koordinátor záchrany Hückelových vil: “Která se v přiloženém videoklipu vyjadřuje k odkazu své rodiny v rámci Nového Jičína. Součástí této čtyřminutové sekvence právě bude několik záběrů vil z dronu.”

Virtuální prohlídka bude zároveň sloužit jako dokumentace stávajícího stavu před likvidací dřevomorky, která ve vilách proběhne na podzim.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V minulých dnech byla vyhlášena veřejná zakázka týkající se sanace a odstranění dřevomorky v objektech Hückelových vil, tato akce je zhruba za 4 miliony korun, a z velké části je financována z dotace Moravskoslezského kraje.”

Po zásahu odborné firmy zmizí z interiérů vil téměř veškeré dřevěné prvky. Maximální snaha bude zaměřena alespoň k částečné záchraně slavné jídelny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyIveta Skybová - areál Koupaliště Mořkov
Mořkov
od 130 Kč/hod.

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o.- pracoviště Frenštát p/R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 49 000 do 49 000 Kč/měsíc

Detail

LXM Group a. s. - Moravskoslezský kraj
Nový Jičín
od 26 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry