Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

30 dětí a 3 dospělí se přiotrávili na dětském táboře na Novojičínsku

Zdravotnická záchranná služba zasahovala během uplynulého víkendu u hromadného postižení zdraví v areálu dětského tábora na Novojičínsku. Operační středisko ZZS bylo o zdravotních obtížích skupiny osob informováno v sobotu 1. srpna před půl dvanáctou večer. Na pomoc postupně vyjelo pět posádek záchranné služby, z toho tři ostravské týmy pro specializované činnosti.

Ošetřeno bylo třiatřicet osob, kromě tří dospělých se jednalo vesměs o dětské účastníky letního tábora.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "U pacientů se jednalo o nevolnosti, bolesti břicha, zvracení, průjmy, zvýšenou teplotu a v několika případech i o prekolapsové stavy. Posádky většině z nich po provedeném vyšetření podle potřeby poskytly léky nebo infusní roztoky."

Záchranáři se ve spolupráci s dětskými lékaři a epidemiology rozhodli pro předání převážné části postižených, u nichž se jednalo o nekomplikovaný stav, do domácí péče.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS: "Transport do nemocnice byl pak nutný pouze u devíti pacientů s výraznějšími nebo více četnějšími obtížemi. Předáni byli ve zdravotnických zařízeních Nový Jičín, Frýdek-Místek a Ostrava-Vítkovice."

Pravděpodobnou příčinou byla svačina. Děti totiž dostaly řízky a nesnědly si je hned, ale nechaly si je na později. Následně se jim pak zapařily. V průběhu zásahu se záchranáři velmi vstřícně spolupracovali táboroví vedoucí, pochopení projevili také rodiče, jejichž děti musely tábor vzhledem ke zdravotním obtížím předčasně opustit. Zásah posádek byl ukončen ve tři hodiny v noci. Na táboře bylo 180 dětí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy