Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Silné paže trénují sportovci na pódiu amfiteátru

Novojičínský tým armwrestlingu potvrdil, že patří mezi republikovou špičku, a to i v juniorských kategoriích. Posbíral medaile na mezinárodních závodech na Slovensku. Na novou sezonu teď sportovci trénují především venku.

Ani deštivé počasí příznivce armwrestlingu od venkovního tréninku neodradilo. Zázemí a střechu nad hlavou našli na pódiu amfiteátru na Skalkách.

Jaromír Bělunek, trenér a předseda klubu Armwrestling TJ Nový Jičín: “Nezaháleli jsme trénujeme pořád. Letos jsme udělali takové venkovní trénování, trénujeme tady na Skalkách a chodíme na workout. Takže léto venku. Od září už začneme trénovat ve vnitřních prostorách, máme slíbeny od tělovýchovné jednoty prostory v suterénu po bývalé restauraci. Takže tam už konečně budeme mít stabilní zázemí. ”

Známé okolnosti zasáhly i toto sportovní odvětví, v dubnu bylo zrušeno mistrovství Evropy a nebude ani světový šampionát, který se měl v září konat v Gruzii, kam se chystali i Novojičínští. Na konci července tak změřili síly alespoň na mezinárodním turnaji na Slovensku. Jaromír Bělůnek získal zlato na levou ruku a na pravačku bronz. Uspěli pak také junioři Adam Číp, Adam Machy, Viktor Macíček a velkým překvapením byl nováček Milan Románek, který trénuje teprve pár měsíců.

Jaromír Bělunek, trenér a předseda klubu Armwrestling TJ Nový Jičín: “Jel s námi, vzali jsme ho sebou, že se podívá a nasbírá zkušenosti, jak to chodí na závodech. Kluků v jeho kategorii moc nebylo, tak jsme se domluvili, že bychom ho tam mohli na tu jednu ruku dát a jo, podařilo se a nakonec vyhrál bronzovou medaili.”

O tento, zdánlivě mužský sport, mají ovšem v Novém Jičíně zájem i dívky a ženy.

Jaromír Bělunek, trenér a předseda klubu Armwrestling TJ Nový Jičín: “Holky jsou výborné, dobré. Teď tu máme úplného nováčka, Terezku, je to velký talent, to je vidět. Má silné zápěstí a sílu, jde ji vše od ruky. Udělá dvacet kliků jak nic.”
  Tereza Konečná, Armwrestling TJ Nový Jičín: “Odjakživa miluji sport. Líbí se mi, že je to taková klučičí záležitost, tak jsem to chtěla zkusit. Potřebuju nabrat kondičku, baví mě to a je tu super parta.”

  Šestnáctiletou Sašu přivedl k armwrestlingu její otec a také sledování filmů se slavnými siláky.

  Alexandra Dunková, Armwrestling TJ Nový Jičín: “Spolu s taťkou jsme se dívali na Rockyho a podobné filmy a začalo mě to zajímat. S taťkou jsme začali páku zkoušet doma a chtěl jsem si to zkusit i doopravdy, tak jsem tady.”

  I Miroslava Franeková se do česky řečeno páky zamilovala při sledování filmu Do útoku se Sylvestrem Stallonem.

  Miroslava Franeková, Armwrestling TJ Nový Jičín: “Už jako malá jsem hlavně sledovala ten film a chtěla jsem páku dělat. Jenže nebylo nic. Až jsme zjistila, že existuje tento klub, tak jsem tu nejprve přihlásila dceru, Adélku Sklenákovou, a tu to začalo strašně bavit. Je fajn, že jsou tady děti a že se baví, je to daleko lepší, než kdyby byly bůhví kde a dělaly zlé věci.”

  Klub armwrestlingu zve do svých řad i další příznivce tohoto silového sportu.

  Nahlásit chybu

  Nejčtenější zprávy