Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stadion je znovu zelený, olemuje ho tartan

Téměř šedesát let starý fotbalový stadion se mění v moderní sportoviště. Položena už je nová travnatá plocha a škváru v atletických sektorech nahradí tartan. Rekonstrukci tělovýchovná jednota financuje z dotace státu a z peněz města.

Přestavba areálu letního stadionu v Novém Jičíně začala v červnu. Teď už je zhruba z 80 procent hotova. Uprostřed je položen nový přírodní trávník, pod kterým je navezeno kamenité podloží a vybudována drenáž včetně umělého zavlažovacího systému. Škvárová atletická dráha, která místy připomínala oraniště, je také pryč, a přestavba se týká rovněž atletických sektorů.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Travnatá plocha je ve finální podobě. Další stavbou je atletická dráha a sektory. Ta je momentálně v jedné vrstvě asfaltové směsi, na ni bude položena ještě jedna vrstva a pak položen tartan.”

Rekonstrukce areálu, který je majetkem tělovýchovné jednoty, přijde na 36 a půl milionu korun. 70 procent částky pokryje dotace ministerstva školství, zbytek prostředků, 13 a půl milionu korun, platí město.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Byť je tělovýchovná jednota spolkem, který nezřizuje město Nový Jičín, tak jsme si vědomi té situace, že spousta sportovišť je ve vlastnictví právě tělovýchovné jednoty, ale sportují na nich nejen členové sportovních oddílů, ale i neorganizovaná sportovní veřejnost.”

V areálu ještě zbývá dokončit terénní úpravy, výměnu oplocení a nainstalovat část zastřešeného sezení. Hlavní divácká zóna prochází jen kosmetickým zásahem.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Došlo ke strhání těch původních šedesát let starých lavic. I na tribunu budou po zednické vysprávce namontovány právě stejné sedačky, které budou na těch menších tribunách.”

Hotovou stavbu má tělovýchovná jednota převzít nejpozději 15. prosince. Tím ale starost o funkčnost areálu nekončí. Za zenitem už je také vedlejší plocha s umělým povrchem.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Nemá certifikát, je určena pouze ke trénování, nesmí se na ni hrát žádné mistrovské zápasy."

Tělovýchovná jednota už nechala zpracovat na výměnu umělého koberce a také světel za LED osvětlení okolo menšího hřiště projektovou dokumentaci. Nyní čeká, až Národní sportovní agentura vypíše dotační tituly na příští rok, aby požádala o finanční podporu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy