Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Novém Jičíně přibyly černé popelnice, jsou na oleje

Novojičínská radnice přistoupila ke změně systému sběru použitých jedlých olejů. Lidé je dosud mohli odevzdávat na separačních dvorech. Teď už jsou ale ve městě rozmístěny také speciální kontejnery na tuto surovinu

Černá popelnice s oranžovým víkem - takto vypadá nádoba na sběr použitých jedlých olejů. V Novém Jičíně je nyní v různých lokalitách rozmístěno takovýchto kontejnerů celkem 27. Dosud mohli lidé olej z domácnosti, které mohou dále posloužit zejména v chemickém průmyslu, odevzdávat pouze na dvou sběrných dvorech.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Rozhodli jsme se udělat ještě další krok, blíže k občanům, aby měli motivaci. Protože je to materiál, který, pokud se leje do kanalizace, způsobuje degradaci této struktury.”

Město se na sběru této suroviny dohodlo se specializovanou firmou, která odpad pravidelně sváží. Na každém kontejneru je také uvedena bezplatná linka, kam může kdokoliv zavolat, pokud bude naplněný.

Marta Kiššová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín: “Je důležité, aby ten olej byl vylitý do PET lahve, zašroubované. Je potřeba, aby byl čistý, nesmíchaný s dalšími příměsemi. Neměly by tam být samozřejmě technické oleje, vyjeté oleje a podobně.”

Podstatné také je, aby lidé do nádob na oleje z kuchyně nevhazovali jiné odpadky, třeba plechovky, jako bylo vidět na sběrném stanovišti u parkoviště Na Valech. Přesné rozmístění černých popelnic lze dohledat na mapě na webu města.
ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 26 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 3 500 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 26 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků