Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Potravinová sbírka shromážděná v Novém Jičíně pomůže místním lidem v nouzi

Novojičínská radnice se zapojila do potravinové sbírky. Pořádána byla u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby. Shromážděné těstoviny, rýže a další produkty pomohou přímo v místě konání, ve zdejší Charitě.

Trvanlivé potraviny mohli zaměstnanci novojičínského městského úřadu, příspěvkových organizací a další zájemci přinášet na sběrné místo v průběhu tří dnů na konci října.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Očekávali jsme větší zapojení, zřejmě to bylo způsobeno i tou dobou a nouzovým stavem. Ale jsme rádi, že dnes můžeme nasbíraní potraviny předat Charitě Nový Jičín, protože lidem, kteří se zapojili, velmi záleželo na tom, aby to nasbíraná pomoc sloužila občanům Nového Jičína.”
Tomáš Horák, Charita Nový Jičín: “Děkujeme všem, kteří přispěli. Sbírka bude sloužit všem, kteří ti potřebují, všem klientům, chudým rodinám.”

Sbírku v podzimním termínu každoročně pořádá Potravinová banka v Ostravě u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby. Zásobárnu potravin ovšem Charita doplňuje průběžně.

Tomáš Horák, Charita Nový Jičín: “Do potravinové sbírky přispívají každodenně některé obchodní řetězce. Dále je potravinová sbírka, která se skládá z darů, které se organizují několikrát za rok.”

Z potravinové sbírky uskladněné v sídle Charity také například čerpají sociální pracovníci radnice, kteří v akutních případech zásobují osoby v nouzi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy