Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice začala testovat i o víkendech, stále ale pouze osoby s doporučením

Další nemocnice v kraji rozšířily provozní dobu odměrného místa na covid-19. První víkendovou směnu za sebou mají i zdravotníci v Novém Jičíně. Reagují tak na vysokou poptávku po testování.

Soboty a neděle přidaly do otevírací doby odběrných míst na covid-19 další tři zdravotnická zařízení v Moravskoslezském kraji, a to v Ostravě-Vítkovicích, Českém Těšíně a Novém Jičíně.

Zuzana Válková, ústavní hygienik, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Nemocnici k tomu vedla aktuální situace, kdy se nám zvyšovaly indikace od praktických lékařů a krajské hygienické stanice, a tím jsme chtěli urychlit čekací dobu těch indikovaných osob.”

Během prvního víkendu na přelomu října a listopadu provedli v této nemocnici 134 odběrů, v pracovní dny tu denně na covid-19 vyšetří až 200 lidí. Odběrové místo rozšiřovalo svou kapacitu průběžně od začátku září.

Během uplynulého měsíce otestovali v novojičínské nemocnici 3 228 osob. Zvyšující se počet klientů tu začali pociťovat od poloviny října.

Zuzana Válková, ústavní hygienik, Nemocnice AGEL Nový Jičín: ”My máme napříč nemocnicí pomoc mediků i dalších studentů zdravotnických škol, nicméně odběrové místo nám zajišťuje stabilní nemocniční personál.”

Na testy tu mohou přijít lidé pouze na základě doporučení hygieniků nebo praktického lékaře. Odběrové místo je v provozu denně od 7 do 15 hodin a nachází se v zadní části nemocnice pavilonu č. 5, přístupné je pouze vyhrazeným výtahem.

Zuzana Válková, ústavní hygienik, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “My se snažíme objednávat vždy na určitý čas, aby se lidé u odběrového místa nekumulovali. Nicméně někdy přijde někdo navíc, koho v tom systému nemáme, tam se snažíme vyhovět a test provést. Nicméně v té dané chvíli může docházet k nějakému drobnému kumulování osob u odběrné místnosti, ale snažíme se tomu předcházet.”

V novojičínské nemocnici bylo podle posledních informací tiskového oddělení ze 30. října hospitalizováno okolo 70 covid-pozitivních pacientů, z toho devět na jednotce intenzivní péče.
Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Mořkov
Mořkov
od 15 200 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 91 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků