Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve školkách kultura a společenský život žije, připomněli si tradici svatého Martina

Jediným místem, kde se v době nouzového stavu může odehrávat kulturní a společenský život, jsou mateřské školy. Například v Novém Jičíně si děti užily zážitkový program, kterým si připomněly svatého Martina.

Zábavu na počest patrona všech vojáků a jezdců si si letos mohly dopřát právě jen děti ve školkách, které provoz přerušit nemusely. Původně se v mateřské škole na ulici Karla Čapka sice chystali uctít svatého Martina velkou odpolední akcí s rodiči, ale i náhradní varianta měla úspěch.

děti MŠ Karla Čapka: “Martin byl hodný. Pomáhal. Vzal meč, rozřízl plášť a dal ho žebrákovi. A Martin přivezl sníh.”
Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín: “Děti mají celé dopoledne věnované svatému Martinovi, kde se dozvídají jeho příběh a celou legendu kolem něj.”

Na zahradě sbíraly děti pro Martina podkovy, stejně jako on ve svém životě zdolávaly překážky, napekly svatomartinské rohlíčky a místo vína připravily lektvar.

Ve školce ve vedlejší ulici Vančurova se těšili z imaginárního bílého koně.

Na pracovišti Jubilejní se kluci a holky mohli na čtyřnohém kamarádovi povozit

Jaroslav Perútka, chovatel poníka Zuzanky: “Děti, náš poník, na kterém teď jezdíte, se jmenuje Zuzanka, je jí jednadvacet let.”
Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín: “Všechny kolegyně přišly se skvělými nápady, které dopracovaly do detailu, takže jsme si mohli tuto tradici připomenout pěknými akcemi."

Mateřské školy dělají v mezích normy vše proto, aby děti současný stav plný omezení pocítily co nejméně. Hromadné akce mimo školky museli zrušit, ale například na Karla Čapka si příští týden nenechají ujít oblíbený Pyžamový den.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy