Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vojáci a Fokusáci pomáhají v Domově Duha, covid pozitivní jsou klienti i personál

Nemoc covid-19 se rozšířila mezi klienty a zaměstnance Domova Duha, kde se starají o seniory a osoby se zdravotním postižením. S každodenní péči zde nyní pomáhají vojáci a další dobrovolníci. Poděkovat jim přijel náměstek hejtmana Jiří Navrátil.

V Domově Duha v Novém Jičíně, který je zařízením kraje, pečují zhruba o 90 seniorů a osob se zdravotním postižením. Větší polovina z nich je nechodících. PCR testy tu před několika dny prokázaly 37 klientů nakažený covidem-19 a 32 lidí z personálu. Na místě pomáhá pět vojáků.

Dana Jančálková, ředitelka Domova Duha Nový Jičín: “Situace u uživatelů se zlepšuje, ale personál, to je složité, takže si budeme znovu žádat o vojáky: Ti, co tu jsou, budou končit 23. listopadu a od 24. bych chtěla opětovně vojáky, protože potřebuji uvolnit ruce právě tomu personálu.”

Zdeněk Kubelka, Armáda ČR: “Jsme tady za účelem pomocných prací ohledně vynášení odpadu, úklidu a dezinfekce prostor.”

Pomáhají tu, třeba v prádelně, ale i další dobrovolníci, lektoři Střediska volného času Fokus, které je teď zavřené.

Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli, že ta situace tady v Domově Duha je taková jaká je, tak jsme se rozhodli pomoci. Ale já si myslím, že tu hlavní chválu si zaslouží především všichni zaměstnanci. My pomáháme v prádelně, vytíráme, vynášíme koše, roznášíme jídlo. Děláme cokoliv, co je potřeba.”
Dana Jančálková, ředitelka Domova Duha Nový Jičín: “Těm bych chtěla strašně moc poděkovat. Přišli z řad těch dobrovolníků, že hledáme pomocníky, jako první.”

Přímo na místě ocenil pomoc vojáků a Fokusáků náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “ Velké poděkování těmto a ostatním lidem, kteří pomáhají v tuto dobu v různých našich zařízeních na území Moravskoslezského kraje V sociálních a zdravotních zařízeních v kraji je nasazeno více než 90 dobrovolníků, kteří jsou proškoleni ADROU.”

U všech zaměstnanců a klientů pobytových sociálních zařízení v celé republice se nyní, dle nařízení ministerstvo zdravotnictví, co pět dní provádí testování antigenními testy.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “Testy jsou v prvním kole z větší části dokončeny. Musím říct, že ta nákaza není tak velká, jak jsem očekávali, že se bude pohybovat třeba okolo 10 procent. U zaměstnanců jsou to tři procenta a co se týče klientů, zatím máme odhaleny čtyři procenta.”

Lidé, kteří měli v tomto testování pozitivní výsledky, musí do karantény, a následně se podrobí PCR testům. Ty vyvrátí nebo potvrdí, zda jsou na covid pozitivní nebo nikoliv.
Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků