Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fokus myslí na všechny generace a opět vyzývá k akci

Do on-line režimu přepojené Středisko volného času Fokus opět vyzývá své příznivce k akci. Děti i dospělé vybízí na sociálních sítích ke sportovním a tvůrčím aktivitám. Současně také nabízí pomoc seniorům, třeba s nákupy.

Klubovny Střediska volného času Fokus jsou už zase kvůli vládním opatřením několik týdnů prázdné. Aby zařízení se svými příznivci neztratilo kontakt, opět se přepnulo do on-line režimu, a stejně jako na jaře se jim snaží zpříjemnit volný čas zveřejňováním různých úkolů.

Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Po krátké přestávce přicházíme s další sérií videí Fokusáci v akci. Výzvy se budou týkat sport, tvůrčích činností, máme tady připravenou i malou ukázku deskových her, co si mohou rodiče s dětmi zahrát.”

Úkoly jsou vyhlašovány v úterý a ve čtvrtek v 17 hodin na facebooku a webu volnočasového zařízení. Stačí se při jejich plnění vyfotit nebo natočit a to přidat pod příspěvek. Zadání jsou koncipována tak, aby se mohli zapojit i senioři, ke kterým směřují také další aktivity Fokusu.

Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Přišli jsme také s nabídkou nákupů pro seniory. Mohou zavolat na naši linku, kde se dozví více. Máme tady kolegyně, které nákup sepíší a předají těm, kteří ho budou pořizovat. Nákup doručíme seniorům až domů.”

Lektoři Fokusu rovněž ve spolupráci s organizací ProSenior, která v Novém Jičíně zajišťuje pečovatelskou službu, denní stacionář a odlehčovací službu, připravili videa z procházek Novým Jičíně a okolím, a přišli i s dalšími nápady.

Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín: “My jsme pro seniory připravili takový seriál videí, buď tvořivých, nebo kde si s námi mohou zacvičit. V neposlední řadě jsme také nyní rozjeli akci s přáníčky k Vánocům.”

Vyrobit přání pro starší lidi, často osamělé, může kdokoliv. Fantazii se meze nekladou. Pro ty, kdo by tápali, je na webu Fokusu připraven vzorník i s texty. Hotová přání mohou tvůrci házet do poštovní schránky Fokusu nebo je poslat e-mailem a volnočasové středisko zajistí jejich tisk.
Milan Přadka - Kopřivnice
Kopřivnice
od 1 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků