Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Novém Jičíně kácí u břehů potoka desítky suchých stromů

Na březích potoka Rakovce v Novém Jičíně, v úseku, kde prochází obydlenou zónou, nechalo město skácet téměř 80 stromů. Zásah byl nutný vzhledem k tomu, že dřeviny byly suché a tedy nebezpečné.

Stav stromů v této lokalitě Nového Jičína u toku Rakovec, kterému místní říkají také Křivý potok, sledoval odbor životního prostředí městského úřadu více než rok. Dendrologický posudek pak rozhodl, že desítky stromů z břehového porostu, především jasany, musí pryč. Další podstoupily zásah arboristů.

Olga Kubálková, Odbor životního prostředí MěÚ Nový Jičín: “Odstraňuje se 78 stromů, další zásahy, především ořezy, probíhají na 42 stromech. Stromy, které se kácí, byly ve špatném zdravotním stavu, byly suché nebo hodně nahlé. Některé byly částečně polámané.”

Kácení tady bylo prováděn z bezpečnostních důvodů, protože kolem obou břehů potoka bydlí lidé a je tu i dětské hřiště. V posledních měsících docházelo k samovolnému vyvracení stromů, jejichž kořeny podemlela voda. Pokud to ale bylo možné, město se ve spolupráci s odbornou firmou prioritně snažilo dřeviny zachránit ořezem.

Aleš Država, arborista: ”Ty větve mohou být nebezpečné z provozního hlediska, pro lidi, kteří tady chodí, hrají si tady děti, takže odstraňujeme tyhle suché větve tak, aby byla provozní bezpečnost zajištěna na maximum.”

S náhradní výsadbou stromů tu odbor životního prostředí nepočítá. Nový porost zde vzejde přirozeně z ponechaných náletů.
HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Úřad práce České republiky - kontaktní pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Mořkov
Mořkov
od 15 200 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků