Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičíňáci mohou přijít s dalšími nápady, participativní rozpočet se uchytil

Novojičínská radnice dává opět šanci veřejnosti, aby předložila své vlastní nápady, jak vylepšit život ve městě. Projekty v rámci participativního rozpočtu očekává do poloviny února. Vejít se musí do celkové částky 200 tisíc korun.

Workoutové hřiště před volnočasovým střediskem, čítárna v parku nebo sportovní výzva Na Svinec. To jsou jen některé nápady veřejnosti, které novojičínská radnice během uplynulých tří let realizovala v rámci participativního rozpočtu.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Dneska už můžeme říct, že je to úspěšný projekt. Jsme za to rádi, protože samozřejmě nemáme patent na rozum, a všechny ty nápady od lidí, které byly realizovány, tak by nás nenapadly.”

Teď v lednu vyhlásil Nový Jičín 4. ročník participativního rozpočtu. Lidé mohou své nápady, kterými ovlivní život ve městě, odevzdávat do 15. února.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Podmínkou je, aby je předložil někdo, kdo má minimálně 15 let. Nově mohou žádosti předkládat i spolky, tak je podmínkou, aby to nespadalo do programových dotací, ale aby to bylo něco s přesahem pro veřejnost a týkalo se to nějakého pozemku nebo budovy ve městě.”

Do projektů veřejnosti investuje radnice opět částku 200 tisíc korun.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “My jsme tu výši 200 tisíc korun i z toho důvodu, že ten zájem tomu zhruba odpovídá. Většinou se najdou dva, tři, čtyři nápady, které lidé podají. A tím pádem to přibližně vejde do té částky.”

Podle místostarosty jde také o to, aby myšlenky lidí šlo snadno uvést do života. Nákladnější projekty by už vyžadovaly třeba stavební povolení a rychlost realizace by se vytratila. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy