Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výroční CD sboru je inspirované norským skladatelem a spirituály

Novojičínský studentský pěvecký sbor nazpíval své výroční cédéčko. Těžištěm jsou skladby norského autora, spirituály a upravené písně Hradišťanu. Hudební nosič připomíná 15 let existence sboru.

35 sboristů středoškolského smíšeného pěveckého tělesa Puellae et Pueri stihlo CD The Ground natočit v Českém rozhlase Ostrava loni na podzim, kdy se ještě vtěsnali do začínajících vládních omezení. Nové CD je jejich pátým hudebním nosičem a vyšlo k 15letému výročí sboru.

Karel Dostál, sbormistr Puellae et Pueri: “My jsme se rozhodli, že na tom výročním CD budou jak skladby aktuální, které jsou ale současně průřezem té 15leté sborové éry, tak tam budou i skladby z CD minulých.”

Obsahem cédéčka jsou tak klasické sborové skladby a také úpravy lidových písní.

Karel Dostál, sbormistr Puellae et Pueri: “Jsou tam ale také skladby, které jsou naše srdeční, protože jsou z dílny Hradišťanu a Jiřího Pavlici, a v podstatě jsou adaptované pro účely pěveckého sboru. Jsou tam i skladby ryze duchovní. Nosnou linkou toho CD je skladba norského autora žijícího ve Spojených státech, Oly Gjeila The Ground. Z jeho dílny jsou tam celkem dvě skladby.”

Další výraznou stopu na novém cédéčku zanechávají spirituály. Mezi sboristy je asi nejoblíbenější You Raise me up, ve kterém se v sólových výstupech představili zejména maturanti, kteří se se sborem loučí.

David Sochor, Puellae et Pueri: “Moje srdcová skladba je určitě You Raise me up a spousta těch spirituálních skladeb, jak už bylo zmíněno. Ty jsou určitě naše nejoblíbenější. Natáčení CD trvalo zhruba sedm hodin, něco šlo hned, s některou skladbou jsme se trápili i hodinu a půl. Bylo to určitě zvláštní a zajímavé a určitě bych tuto zkušenost velice rád znovu zažil.”
LEJLA HALLAL, Puellae et Pueri: “Bylo to mé první nahrávání se sborem, i když už jsme ve sboru šestý rok a teď vlastně budu končit, protože budu maturovat. Moje srdcovka je asi Velox, skladba, která asi všechny ve sboru potrápila. Ale jinak jsou tam písničky, které máme všichni rádi.”
Barbora Šimíčková, Puellae et Pueri: “Já jsem si zazpívala v jedné písni i sólo, takže jsme to nahrávání zažila vícekrát a vzpomínám na to pěkně. Já mám ráda You Raise me up, to je srdcovka, která se ve sboru zpívá už léta, ale pořád ji mám asi nejradši. myslím si, že tohle CD se opravdu povedlo a doufáme, že sklidí úspěch u lidí.”

Sbor by chtěl, jakmile to situace dovolí, zazpívat znovu i před publikem. Plánuje koncert pro Českou lékařskou komoru a také klasický jarní koncert s vyřazováním odcházejících maturantů. Aktuální informace o dění a také o novém CD jsou na webu sboru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy