Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svatebčané se zatím odradit nenechali, někdy jsou nuceni posunout termín

Rok 2020 provázený řadou vládních opatření a omezení se nijak nepodepsal na počtu nových manželství, které snoubenci uzavřeli před novojičínskou matrikou. Větší množství zrušených obřadů tu zaznamenali v prosinci, důvodem byly uzavřené restaurace.

Celkem stočtyřicetkrát si v loňském roce řekli své ano snoubenci před oddávajícími představiteli novojičínské radnice. Toto číslo ukazuje, že se nastávající manželé nenechali vládními opatřeními omezit a svatby, byť někdy v posunutém termínu, realizovali.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Ten počet svateb je totožným jako v roce 2019. Pouze ke konci loňského roku bylo zhruba sedm svateb přebukováno na letošní rok, a to z důvodu nefunkčnosti restauračních zařízení.”

Obřadní síň zažila také dvojsvatbu a zlatou svatbu. Oddávající z Nového Jičína vedli obřady i v okolních obcích, například v Hladkých Životicích, a to 21. dubna, den poté, co vláda po první vlně koronaviru povolila malé svatby.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Místa pro ty obřady jsou mnohdy netradiční. Svatby děláme také na Žerotínském zámku, na Zámku Kunín, ale také na výletišti, třeba na Skalkách a na Svinci. V loňském roce jsme měli i tu horší zkušenost, kdy obřad probíhal přímo v nemocnici.”

Všechny informace pro snoubence jsou zveřejněny na webu města, včetně obřadních dnů pro rok 2021, v nabídce je více než 30 pátků a sobot.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Po dohodě s matrikářkou si lze dohodnout i jiný termín, než ten, který byl oficiálně stanovený, a lze si také dohodnout místo, kde by svatba mohla proběhnout.”

Samotný starosta v loňském roce působil jako oddávající u 34 svatebních obřadů, dále se této role ze zákona mohou ujmout jeho zástupci a pověřeni tímto příjemným ceremoniálem mohou být i zastupitelé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy