Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Praxí pro novojičínské maturanty jsou i fiktivní pohovory se zaměstnavateli

Fiktivní pracovní pohovory jako součást výuky pořádají ve Střední odborné škole Educa v Novém Jičíně řadu let. Maturanti se tak mohou připravit na to, co některé z nich čeká už za pár měsíců. Letos poprvé se ale pohovory z větší části musely odehrát formou online.

Studenti čtvrtých ročníků novojičínské Střední odborné školy Educa se v rámci praxe dočetli ve fiktivním inzerátu, že jedna firma hledá asistenta právní kanceláře, druhá manažera sportovního klubu. Připravili si životopis, motivační dopis a zúčastnili se simulovaného pracovního pohovoru.

Aleš Medek, ředitel SOŠ Educa Nový Jičín: “My se snažíme naše žáky připravovat co nejlépe do praxe, a vzhledem k tomu, že ta situace je, jaké je, tak jsme těm čtvrťákům nechtěli zrušit všechno, co jsme jim zrušili už minulý rok, a rozhodli jsme se ty fiktivní pohovory uspořádat v online prostředí, aby o ně nepřišli.”

Pohovory se studenty vedly podnikatelka Kateřina Haring, prezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek, nebo další výrazná žena v oblasti byznysu Renáta Valerie Nešporek.

Tadeáš Fajárek, student 4. ročníku SOŠ Educa Nový Jičín: “Pohovor trval přibližně dvacet minut byť je to fiktivní, mám z toho dobrý pocit, je to dobrá zkušenost.”
Johana Černocká, studentka 4. ročníku SOŠ Educa Nový Jičín: “Hlásila jsem se na pozici manažer sportovního klubu, doma jsme si musela zpracovat otázky týkající se ekonomiky sportu a možností propagace.”

V únoru si přijímací pracovní pohovor vyzkouší další studenti z oboru informační technologie, možná už to bude klasicky tváří v tvář.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy