Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín chce být vizuálně lehce identifikovatelný

Nový Jičín začíná používat novou zjednodušenou verzi městského znaku. Vytvoření moderní podoby tradičního zobrazení paže držící zavinutou střelu je součástí celkového sjednocení vizuální identity města.

E-mailová korespondence, prezentace projektů nebo kalendář města na rok 2021. To už jsou všechno místa, kde se objevuje nová zjednodušená verze městského znaku Nového Jičína respektive jeho moderní logo.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Které, chtěl bych zdůraznit, nenahrazuje současný znak města. Ten samozřejmě zůstává a to bylo i podmínkou, protože náš znak města má historii od konce 14. století a rozhodně jsme ho chtěli zachovat. Ale je takovou variantou, kterou je možné použít v různých dalších kontextech, například při méně formální komunikaci nebo na sociálních sítích.”

Nová značka obsahuje tradiční paži, která drží zavinutou střelu. Chybí ale erb, který nahrazuje svislá čára. Lze k ní pro propagační účely aplikovat různé symboly a nápisy - Město Nový Jičín, Návštěvnické centrum a podobně.

Petr Čaník, zpracovatel nové identity města: “Ve všech směrech, ať již s architekty, s historiky, jsme se snažili s maximální pokorou a respektem převzít tu štafetu předchozích generací a přenést do moderních pojetí, které jsou spojení s 21. století.”

Moderní verze znaku je ovšem součástí celého zpracovaného manuálu jednotné vizuální identity města. Ta by se měla postupně aplikovat do všech dokumentů radnice, označení služebních vozů nebo do podoby orientačních tabulí úřadu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry