Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce atria novojičínské školy má dva měsíce skluz

Atrium základní školy Komenského 66 v Novém Jičíně se mění v zónu relaxace a odpočinku. Rekonstrukce venkovního prostoru ovšem měla skončit už v listopadu. Stavební firma jako příčinu zpoždění uvádí nedostatek pracovníků z důvodu koronaviru. Město bude požadovat smluvní pokutu.

Atrium novojičínské základní školy Komenského 66 bylo stavební firmě předáno 30. června loňského roku. Projekt proměny původních rozpraskaných asfaltovo-betonových ploch v zónu odpočinku a relaxace měl skončit v listopadu. Nicméně teprve teď počátkem února práce finišují.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Firma během prázdnin asi měsíc a půl v podstatě nepracovala, i přes naše několikeré urgence, omlouvali to tím, že kvůli kovidu měli málo zaměstnanců. Nicméně smlouva byla skutečně podepsána tak, že měli do konce listopadu stavbu dokončit. Firma má samozřejmě také smluvní pokutu, kterou bude muset zaplatit.”

Zástupce stavební firmy Zdeněk Judl telefonicky jako důvod zdržení potvrdil chybějící pracovníky v souvislosti s koronavirem a následně ve skluzu už pak také nástup zimního počasí.

Pavla Konečná, zpracovatelka projektu: “Z těch věcí, které jsou hotovy, je to třeba učebna, nebo pódium s hledištěm, mola pro děti, kde si budou moci číst a mít nějaké skupinové akce. Chybí dobetonovat a dofinalizovat cvičební sestava.”

Z projektu za 6,6 milionů korun dále zbývá dokončit úpravu zpevněné plochy pro hry, terénní práce, vyvedení pitné vody a doladit některé prvky, včetně barevnosti tartanu. Podle posledních informací má být stavba předána 12. února.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry