Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Exponáty kopřivnického muzea Tatra se daly do pohybu

Začalo stěhování exponátů do nového muzea nákladních automobilů v Kopřivnici. Otevřeno bude na podzim. Uvnitř haly už stojí Tatra, která objela svět, nebo vůz, který svou posádku provezl Afrikou. Do kabin znovu usedli i jejich slavní řidiči.

Karel Valchař znovu nastartoval speciál Tatry, se kterou před více než 30 lety spolu s dalšími členy posádky objel svět. Nyní je vůz jedním z unikátních exponátů Technického muzea v Kopřivnici. V těchto dnech se ale vystavené nákladní automobily dávají do pohybu a stěhují se do nového muzea.

Karel Valchař, člen expedice Tatra kolem světa: “Trošku se vybavily nějaké vzpomínky a bylo to velice příjemné. Já jsem s tím jel naposledy do Mnichova na výstavu off road, to bylo v roce 1991.”

Tentokrát strávil za volantem jen pár minut, Tatra přejela k objektu bývalé slévárny, kde nové muzeum vzniká. Na místě už je například vůz Karla Lopraise a nebo další tatrovka, která absolvovala expedici Živá Afrika.

Miroslav Chovanec, člen expedice Živá Afrika: “Přes třicet tisíc kilometrů jsem na tom najel, tu cestu po Africe, mohu říci, že auto poslouchalo. Teď se na něj půjdeme podívat i s vnukem do nového muzea.”

Rekonstrukce budovy skončila v prosinci 2020. Převoz exponátů potrvá do června.

Lukáš Filip, vedoucí Muzea nákladních automobilů Tatra, Muzeum Novojičínska: “Přibližně tady bude 77 exponátů plus další drobné věci, jako jsou podvozky, motory a další. Ale my ještě máme druhou fázi, kdy chceme doplnit tu expozici o interaktivní prvky.”

Projekt přijde na zhruba 170 milionů korun. Financován je ze zdrojů Evropské unie a Moravskoslezského kraje. Muzeum bude otevřeno na podzim.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy