Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští si na jarmark počkali více než půl roku

Po více než půl roce se na náměstí vrátily trhy. Vítali je nakupující i prodejci. Termíny dalších jarmarků má Návštěvnické centrum naplánovány i na následující měsíce.

Poslední jarmark se na novojičínském náměstí konal loni v září. Trhovci a nakupující se tu opět mohli sejít po sedmi měsících, v pátek 30. dubna.

Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Termín byl posunut o týden, protože na Masarykově náměstí a v okolí proběhla odstávka elektřiny. Proto byl termín až teď 30. dubna.”
návštěvníci jarmarku:
“My jsme se těšili a byli jsme zvědaví, protože dlouho nic nebylo, takže jsme teď zrovna vyrazili a jdeme si to prohlédnout. Jsme rádi, že se jarmark koná.”
“Těšili jsme se moc. Co nám jiného zbývá, když jinde nic lepšího není.”
Kristýna Juliová, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Vlastně je to po půl roce první, takže zájem byl velký. Lidé se chodili ptát i do návštěvnického centra, telefonovali, e-mailovali, takže hlad po této akci byl.”
prodejci:
“Když to bylo možné, jezdila jsem do Nového Jičína pravidelně na každý jarmark, takže jsem se těšila, že je to zase zpátky, že už zase můžeme lidem nabídnout naše zboží přímo. Máme sice e-shop, ale lepší je ten trh, lidé to chtějí vidět.”
“ Na trhy jsme chodili prodávat pravidelně, hodně chyběly vánoční trhy. Teď budou i toho 14. května, tak doufám, že to klapne a bude pěkné počasí jako dneska.”
“Vždy jsme se účastnili a samozřejmě nám trhy chyběly, jako mnoha lidem. Mohou se tu scházet, vidět se, je to zkrátka jiné.”

Pořadatelé z Návštěvnického předpokládají, že konání dalších trhů už nebude nic bránit a připravují další termíny.

Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Novojičínské jarmarky plánujeme téměř každý měsíc, vždy to budou pátky. Další už je v plánu 14. května, měl by být Květinový.”

Dle platných vládních nařízení, která drží malé prodejny uzavřené, museli pořadatelé na prvním jarmarku některé zboží omezit. Na náměstí se nesmělo prodávat především občerstvení k přímé konzumaci nebo rukodělné výrobky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy