Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vnitřní úpravy vyřadily Pohodu na týden mimo provoz

Odlehčovací služba Pohoda musela na čas uzavřít provoz. Důvod byl čistě praktický - malování a výměna dveří. Služba poskytuje péči seniorům se sníženou soběstačností v době, kdy se o ně jejich nejbližší starat nemohou.

Malování společných prostor, instalace protipožárních dveří a následně kompletní úklid s ionizací pokojů a dezinfekce vybavení. Údržbové práce za zhruba 200 tisíc korun uzavřely na týden odlehčovací službu Pohoda v domě pod Pod Lipami.

Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior, Nový Jičín: “Nebylo úplně jednoduché uvolnit v kalendáři týden, kdy jsme nepřijímali klienty. Měli jsme tady prázdno, abychom měli opravdu důkladně uklidit. Přece jen je stav o kovidu, tak abychom začali s čistým štítem.”

Některé práce zvládli zaměstnanci zařízení i sami.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Město Nový Jičín vkládá finanční prostředky nejen do velkých investičních akcí, ale i do toho běžného provozu, abychom zvýšili komfort našich obyvatel. Podařila se nám drobná investiční akce ve formě výměny těchto dveří za protipožární bezpečnostní dveře. Také jsme v této budově vyměnili další dveře ve sklepních prostorách. V minulém roce jsme vyměnili poštovní schránky a letos bude město investovat do společných prostor, do vstupní části, kde vyměníme osvětleni za LED světla.”

Služba Pohoda se nachází v přízemí domu s byty zvláštního určení, vstupní část je tedy společná pro všechny, klienty i obyvatele.

Samotná odlehčovací služba má kapacitu 8 lůžek, určena je seniorům nebo i těžce nemocným lidem, kteří zde mohou strávit až šest týdnů. Posláním Pohody je tedy zastoupit pečující osobu a poskytnout jí tak čas k odpočinku nebo k vyřízení potřebných osobních záležitosti.

Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior, Nový Jičín: “Pohoda je hodně vytížení, teď momentálně máme vytížené všechny služby.”

Co se týče koronaviru, přímo v pobytovém zařízení Pohoda se s virem nesetkali.

Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior, Nový Jičín: “Na odlehčovací službě jsme měli velké štěstí, že ani naše pracovníky, ani naše klienty covid nepostihl. Takže v tomto to proběhlo v klidu a teď už jsou pracovníci naočkování, takže dojde k uklidnění situace.”

Provozovatelem odlehčovací služby je městské zařízení ProSenior, které dále poskytuje terénní pečovatelskou službu, kdy pracovníci dochází do domácností klientů, a denní ambulantní stacionář Domovinka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBAUMASCHINEN s.r.o.- pracoviště Frenštát p/R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o.- pracoviště Frenštát p/R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 49 000 do 49 000 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o.- pracoviště Frenštát p/R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail