Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za parkování v Novém Jičíně brzy zaplatíme i kartou nebo přes mobil

Město modernizuje zastaralý parkovací systém. Provází jej nejen instalace nových automatů, které umožní i jiné platby, než mincemi, ale také změna režimu. Úpravou projde i ceník parkovného.

Z ulic kolem centra Nového Jičína postupně mizí zastaralé parkovací automaty, ve kterých šlo uhradit taxu za stání nebo vjezd na náměstí pouze mincemi. Nahradí je moderní přístroje s rozšířenými možnostmi platby.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Nově by mělo jít parkování uhradit i bezkontaktní platební kartou nebo přes mobilní aplikaci. Ta také umožní dálkově prodloužit parkovací dobu.”

Součástí zásahu do parkovacího systému je také výměna závory a celého zařízení na největším centrálním parkovišti na Valech, která, dle provozovatele parkovacího systému - technických služeb - už často ani nefunguje.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Ty výpadky byly na denní až týdenní bázi, takže jednak to nebylo komfortní pro přijíždějící řidiče, a taktéž z hlediska výnosu v rámci parkovného. Raději jsme provedli to, že jsme závory otevřeli, než abychom zdržovali dopravu.”

Modernizace přístrojů a zařízení závory přijde na více než 2 miliony korun a doprovodí ji také změny parkovacího režimu.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: ”Vycházeli jsme ze zpracované koncepce statické dopravy města. Na některých místech budou přístroje zcela zrušeny, například ty, které zpoplatňovaly vjezd na Masarykovo náměstí a nebo na parkovišti na ulici Revoluční. Naopak na Tyršově ulic, naproti bývalé tiskárně, a na parkovišti pod Komerční bankou nové automaty přibydou. Původně bylo v ulicích města jedenáct automatů, nyní jich bude devět.”
Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Ta stavba byla předána, realizační firma pracuje, takže předpokládáme, že v průběhu května by měly být všechny parkovací automaty nainstalovány a měl by být dokončen zkušební provoz tak, abychom v průběhu měsíce června mohli tento nový parkovací systém začít běžně provozovat.”

Jeho součástí bude i nové dopravní značení a upravený ceník, který ještě musí projednat rada města. Ta rovněž přehodnotí režim na parkovišti Na Valech, kde v současné době mohou řidiči odstavit vozidlo na dvě hodiny zdarma.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy