Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalisté pokřtili rekonstruovaný stadion, splňuje parametry národní ligy

Fotbalisté oficiálně pokřtili přátelským utkáním novou travnatou plochu. Rekonstrukce letního stadionu skončila de facto před půl rokem, slavnostní výkop ale mohl být proveden až nyní.

VIDEO: TV Polar

Symbolického výkopu na novém trávníku se ujal starosta města Stanislav Kopecký. Zahájil přátelské utkání novojičínského divizního A mužstva s tradičním regionálním rivalem Valašským Meziříčím.

Filip Nippert, kapitán A mužstva FK Nový Jičín: “Pauza byla pro všechny dlouhá, jsme rádi, že to konečně začalo. Už máme pár zápasů za sebou. Všichni se těšili, těšili jsme se na nový trávník, takže doufám, že dneska předvedeme dobrý výkon. Jsme rádi, že přišla spousta lidí.”

Kompletní renovace sportoviště, která proběhla v loňském roce, přišla na zhruba 36 milionu korun. Nový je travnatý povrch s umělou závlahou, opravené atletické sektory a částečně i zázemí pro diváky. Přestože je stadion majetkem tělovýchovné jednoty, která na jeho rekonstrukci získala dotaci z ministerstva školství, přispělo na jeho opravu 12 miliony korun i město.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jsem rád, že i město Nový Jičín mohlo přispět nějakou finanční částkou, která je z mého pohledu dosti významná, na rekonstrukci tohoto oválu. Hlavně přeji všem sportovcům, ať se jim na tomto svatostánku daří, ať mají hodně členů a hlavně členskou základnu dětí.”
Pavel Tokař, předseda FK Nový Jičín: “Dnešního dne jsme se konečně dočkali, že se trošku uvolnila situace a mohli jsme předvést sportovcům a veřejnosti náš nádherně zrekonstruovaný a opravený fotbalový stánek a zároveň atletický stadion. Klidně bych si dovolil říct, že tento sportovní stánek splňuje veškeré parametry pro soutěže nejméně na úrovni národní ligy.”
Filip Nippert, kapitán A mužstva FK Nový Jičín: “Hřiště už mělo hodně za sebou, takže kolikrát už bylo podmáčené, takže teďka doufáme, že to bude lepší a že budeme předvádět slušné výkony na tomhle trávníku.”

Fotbalový klub začal s tréninky ihned, jakmile to rozvolněnÍ vládních opatření umožnilo. Trávník už tak měla možnost otestovat i mládežnická a žákovská družstva.

Tokař Pavel, předseda FK Nový Jičín: “Vyzkoušeli si ho už všichni, ale pořád do tzv. garanční kontroly do července je tráva v provozu zkušebním. Soutěže se nehrají, ale věřím, že situace nám to dovolí, že od srpna tu již budeme nejen trénovat, ale hrát i mistrovské zápasy.”

V současné době se fotbalisté soustředí na tréninky, A mužstvo už odehrálo několik přípravných utkání, ale tou největší prioritou je podle předsedy klubu návrat dětí ke sportu.

A na závěr ještě důležitá informace o výsledku přátelského zápasu, domácí svěřenci Martina Štverky remizovali s Valašským Meziříčím 1:1.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy