Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Unikátní novojičínský lesopark je zóna relaxace i botanická zahrada

Novojičínský Lesopark Skalky stojí za procházku v každém ročním období. Nejkrásnější ovšem je, když rozkvete, což je právě nyní. Tento unikátní zahradně-architektonický projekt vznikl před sedmi lety a získal prestižní ocenění.

Lesopark Skalky se v Novém Jičíně rozkládá na pěti hektarech, otevřen byl na podzim roku 2014, jako zóna oddechu, relaxace a současně i jako botanická zahrada. Projekt vytvořil Ivar Otruba, jeden z nejvýznamnějších českých krajinných architektů. Tento prostor se tak pyšní dvěma prestižními cenami, mimo jiné v soutěži Park roku za nadčasový krajinářský přínos.

Kateřina Kuželová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín: “Pan profesor Otruba navrhl unikátní věc, kdy do příměstského parku vměstnal jako by malou botanickou zahradu. To množství druhů, které tady je, ať už od těch rododendronů, keřových zástupců, stromů je velké množství. snažíme se u nich doplňovat cedulky, aby ten výchovný smysl zůstal zachován.”

Lesopark Skalky je ideálním místem pro relaxaci, lidé tu mohou jen tak posedět, poležet v trávě a obdivovat kvetoucí vegetaci. Právě teď nastává čas růží. 

obyvatelé Nového Jičína: 
“Chodím tady velmi často a ráda, je to krásné místo, všechno tu kvete, je to tady upravené.”
“Je to tady krásné, chodíme tu za každého počasí, v zimě i v létě, myslím, že nikdo nemá tak krásné okolí.”
“My bydlím rady vedle, je to velmi pěkné místo, takže, když máme čas, vezmeme děti do přírody.”

Areál ovšem vyžaduje neustálou péči, mimo jiné dosadbu za suché stromy a rostliny, nebo za ty, které naopak nepřečkaly loňský hodně vlhký rok, kdy některým druhům nepřála zdejší podmočená jílovitá půda.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy