Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zbytečný objekt bývalé čističky poslouží Žilině jako Spolkový dům

Nový Jičín po auditu svého nemovitého majetku řeší smysluplné využití některých objektů. Například z bývalé čističky odpadních vod v místní části Žilina by mohl být Spolkový dům. Sloužil by potřebám osadního výboru a dobrovolným hasičům.

Bývalá čistička odpadních vod v místní části Žilině slouží aktuálně jako sklad bytového odboru města. V rámci auditu využitelnosti nemovitého majetku byla navržen k prodeji. Nicméně po komunikaci radnice a osadního výboru vznikla myšlenka vytvořit z objektu Spolkový dům.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Tím hlavním důvodem je skutečnost, že v místní části Žilina není žádný uzavřený prostor, kde by spolkové a komunitní aktivity mohly probíhat. A proto jsme nalezli tento prostor jako vhodný a plánujeme tedy záměr rekonstrukce tohoto objektu na Spolkový dům.”
Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda osadního výboru v Žilině: “Nemáme prostor, kde uskladnit věci. Zároveň to bylo i o tom, že nemáme zázemí pro naše žilinské polky, což jsou hlavně malí hasiči, ale také myslivci a Klub přátel Žiliny, nemáme kde za nepříznivého počasí a především v zimě kde schovat.”

Rekonstrukce za 2,3 miliony korun měla proběhnout letos. V dubnu bylo vydáno stavební povolení.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Nicméně byla podána tři odvolání ke krajskému úřadu a zároveň tito občané podali i podnět k revizi rozhodnutí zastupitelstva o tomto záměru.”

S daným účelem využití objektu nesouhlasí tři majitele sousedních nemovitostí. Ovšem na schůzi v červnu zastupitelé pokračování projektu Spolkového domu posvětili.

Předseda osadního výboru podotýká, že provoz Spolkového domu nebude nijak obtěžující. Schůze osadního výboru jsou občasnou odpolední záležitostí a například malí hasiči by se zde scházeli v podstatě jednou týdně.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda osadního výboru v Žilině: “Tréninky se snažíme dělat jednou týdně, ale celé léto jsem na hřišti pod přístřeškem, takže by se víceméně jednalo o zimu. A členové Klubu přátel Žiliny měli prosbu, že ty starší dámy by si tady v zimě mohly přijít háčkovat, dát kávičku, popovídat si. Všechno by bylo orientováno dovnitř. Tady venku nemáme proč být, protože máme nádherný areál na hřišti.”

Vzhledem k probíhajícímu odvolání u stavebního řízení není v tuto chvíli jasné, zda oprava domu v letošním roce začne. Je spíše pravděpodobné, že Žilinští budou svůj Spolkový dům užívat až v příštím roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy