Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáky i učitele zasáhl déšť barev a vodní bomby

Letošní školní rok ochudil děti o spoustu aktivit, jako jsou výlety, exkurze nebo pobyt v přírodě. Základní škola Komenského 68 se jim toto strádání rozhodla alespoň částečně vynahradit. Žáci si užili barevný den s vodní bitvou.

Dvoukilometrový běh přes sprchy různých barev a zlatých třpytek, to byl jen začátek finálního programu akce Rainbow Run, kterou pro děti zajistila Základní škola Komenského 68. Tento program byl v plánu už vloni, původně jako dárek ke dni dětí, školáci si na něj museli rok počkat.

Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Letos tím, jak se začala na jaře situace vyvíjet, děti se mohly začít vracet do škol a uvolňovaly se i venkovní akce, tak jsme se domluvili, že dětem tímto vlastně nahradíme neuskutečněné výlety, exkurze a další akce, na které byly v běžný školní rok zvyklé. Požádali jsme i pana starostu, aby převzal nad touto akcí záštitu, s tím nám vyšel vstříc. Myslím si, že děti si to dneska užily za celý školní rok najednou.”

Program na škole začal od rána, spojený s poplachem v duchu přepadení piráty.

Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Tím jsme uskutečnili cvičnou evakuaci, která se stejně musí s dětmi pravidelně provádět, takže to měly dneska za doprovodu hudby Piráti z Karibiku.”

Hlavní část Rainbow Runu se pak odehrála odpoledne na hřišti za školou.

žáci ZŠ Komenského 68:
“Bylo to super, akorát jsem tu barvu dostala dvakrát do pusy, ale bylo to super. Po dlouhé době jsme byli takhle všichni pohromadě a bez roušek. Super.”
“Bylo to super, ale teď mám hrozně velkou žízeň.”
“Je super, že si takto na konci školního roku můžeme zaházet barvami a udělat kraviny, které bychom normálně nemohli.”
“Na to že jsme od barev, a mám i obarvené vlasy, tak dobrý. nejvíce se mi líbil asi ten dvoukilometrový běh.”
Pavla Stanislavová, učitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “My jsme si to užili krásně, děti se mohly vyřádit a užily si hezký slunečný den venku. A já myslím, že i my učitelé, že jsme vypadli z toho každodenního stereotypu a užili jsme si to krásně.”

Po běhu přes duhové zóny se rozpoutala vodní bitva, na jedné straně útočily vodními bombami děti, na druhé vodními pistolemi učitelé, asistenti a pracovníci družiny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy