Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cesta “nikoho” má jasného majitele a konečně se opravuje

Tak zvaná cesta “nikoho” u Nového Jičína už má jasného majitele. Stal se jim po dohodě s městem Moravskoslezský kraj. Teď konečně začala i její oprava.

Silnice „nikoho“ vede z Nového Jičína zhruba od Hermelín ranče kolem bývalých Sirných lázní, ke křižovatce směrem na Rybí. K vlastnictví se léta nikdo nehlásil. Město Nový Jičín vyvolalo jednání s Moravskoslezským krajem a ten inkriminovaný úsek převzal v rámci dalších směn jiných komunikací. Silnice už tak má jasného správce a nyní začala její oprava.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tato komunikace desítky let nepatřila nikomu, nikdo se o ni nestaral, nikdo ji v zimě neudržoval. Až město Nový Jičín začalo jednat s krajem a díky výměně těchto komunikací kraj uznal, že tato silnice logicky bude patřit kraji.”

Moravskoslezský kraj zařadil tuto cestu do sítě svých komunikací, stane se z ní silnice III. třídy. Její oprava je realizována v rámci rekonstrukce D48 v úseku Rybí - Bělotín.

Jan Rýdl, tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic: Předpokládané zahájení prací je ve středu 30. června. Práce budou rozděleny do čtyř úseků s předpokladem dokončení v půli října letošního roku. Chceme využít prázdninové období s nižší frekvencí dopravy.”

Délku trvání rekonstrukce ovlivní výsledky kontrolních sond, které předcházejí samotným pracím, určí stav komunikace, respektive jejího podloží.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jsou dvě verze, jak tuto komunikaci opravit. Ta první verze, jestliže bude podloží v pořádku, opraví se pouze ta obrusná vrstva, tedy asfalt. Jestliže to podloží bude špatné, dojde k celkové rekonstrukci komunikace.”

Řidiči musí po dobu stavebních prací počítat s uzavírkami.

Jan Rýdl, tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic“Instalace přechodného značení proběhla po jednání s Policií České republiky, se zástupci autobusových přepravců a s vlastníky sousedních nemovitostí.”

V opravovaném úseku bude vždy jednosměrný provoz, ovšem s povolením vjezdu právě pouze pro autobusy nebo dopravu související s chodem dotčených firem. Ostatní motoristé se z Nového Jičína do Libhoště nebo směrem do Kopřivnice dostanou odbočením ze 48 na silnici na Rybí, ve směru z Kopřivnice a Libhoště projedou do Nového Jičína přes D48 otočkou na kruhovém objezdu u Příboru. V době, kdy bude dálnice sloužit jako objízdná trasa, nebude daný úsek zpoplatněn a motoristé nemusí mít dálniční známku.

Jak už zaznělo v úvodu, kraj převzal cestu kolem bývalých Sirných lázní v rámci optimalizace komunikací. Radnice předala kraji silnice Propojovací, Suvorovova a část Hřbitovní.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tato směna probíhá už několik měsíců. Bylo docíleno toho, že se logicky zokruhovaly dopravní toky. Silnice III. třídy, která začíná na Suvorovově ulici bude pokračovat na Propojovací a bude se stáčet směrem na Rybí. Zde bude spojena s C115, to je ta nová vybudovaná obslužná komunikace směrem na Libhošť.”

Naopak Nový Jičín přebírá do svého vlastnictví cestu vedoucí do Kojetína.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy