Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Venkovní bazén hostil plavecké závody, stalo se tak po třiceti letech

Plavecký klub uspořádal 0. ročník Velké ceny Nového Jičína. Dějištěm závodů byl venkovní bazén. Naposledy byl ke sportovnímu soupeřní využit před třiceti lety.

video: TV Polar

Povel ke startu zazněl naposledy tímto areál v roce 1991, a teď tedy po 30 letech. Závody ve venkovním padesátimetrovém bazénu, 0. ročník Velké ceny Nového Jičína v plavání, uspořádal zdejší plavecký klub.

Jakub Minář, předseda Plaveckého klubu Nový Jičín: “Na venkovním bazéně v Novém Jičíně se v historii konaly závody pouze dvakrát. Poprvé v roce 1985, což bylo deset let po postavení toho bazénu, a podruhé v roce 1991 a bylo to vždy mistrovství republiky žáků. V České republice v podstatě neexistuje příliš bazénů, kde by se mohly dělat závody venku. je to Praha nebo Strakonice, na Moravě je to pravděpodobně pouze Olomouc a Nový Jičín, takže jsme to prostě chtěli vyzkoušet.”

Závodů se zúčastnili plavci z téměř 30 oddílů, především z Moravy, ale také například ze slovenské Považské Bystrice. Z domácího klubu se na startovní bloky postavilo asi padesát plavců.

Jakub Minář, předseda Plaveckého klubu Nový Jičín: “Udělali jsme dvě kategorie, open, kde se mohou přihlásit všichni, a pro žactvo, což je ročník narození 2007 a mladší. Udělali jsme to proto, že žáci v podstatě nemohli kvůli pandemii závodit rok, tak ať si zazávodí.”
Matěj Knesl, Plavecký klub Nový Jičín: “Určitě už jsem zažil závody venku, ale tady na našem venkovním bazénu jsem ještě nezávodil. Měli jsme možnost trénovat, ale bylo to takové omezené, trénovali jsme třeba jen třikrát týdně, ale závody se konaly spíše v zahraničí, v Polsku.”
Alice Krausová, Plavecký klub Nový Jičín: “Těším se, tady jsme ještě nezávodili. Je to po třiceti letech poprvé, jak jsem se dnes dozvěděla. naši trenéři nám zajistili nějaké tréninky uvnitř, měli jsme soustředění na Slovensku a tak různě jsem se snažili něco dělat.”
Jakub Minář, předseda Plaveckého klubu Nový Jičín: “My jako Plavecký klub Nový Jičín jsme se snažili udržet ty nejmenší plavce alespoň suchou přípravou online, kterou jsme pořádali, no a teď trénujeme díky vedení města už měsíc na našem bazénu.”

Ve venkovním bazénu si plavci zaplavili spíše pro radost, časy byly důležité, ale více méně jen jako kontrolka pro ně samé. Na skutečný závod i s mezinárodní konkurenci vyráží v červenci do Slovinska.

Nahlásit chybu