Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Když nebudou omezení, bude slavnost, jinak pouze koncerty

Radnice v současné chvíli pracuje se dvěma verzemi městské slavnosti. Ta první, bez omezení, připomene na náměstí 400 let Španělské bitvy. Ta druhá by se odehrála v amfiteátru na Skalkách, ale už jen jako koncerty.

Městské slavnosti v Novém Jičíně patří tradičně první víkend v září. V loňském roce se nekonala, letos je plánována na 3. a 4. září. Rozhodnutí, zda se ji skutečně podaří uspořádat, padne na radnici do 15. července.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Pokud nebude omezen počet lidí na akci, tak počítáme s tím, že slavnost se bude konat na náměstí. Pokud ovšem ten počet omezen bude nebo v tom červenci, kdy budeme muset rozhodnout, tak to nebude ještě úplně jisté, tak místo slavnosti města se budou konat “pouze” koncerty, které byly naplánovány, ty se uskuteční na Skalkách, které lze ohraničit a regulovat počet lidí. Bylo by tam nějaké vstupné, ale rozhodně příznivější, než je standardní na koncerty těchto kapel.”

Amfiteátr Skalky má kapacitu zhruba 3 a půl tisíc lidí, vystoupili by zde kapela Mirai, Vašo Patejdl, Jiří Korn a další.

Pokud se ovšem bude moci slavnost odehrát v centru města, bude se odvíjet od krvavé události, která se stala před 400 lety u zdejší Španělské kaple.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Letošní slavnost bude mít téma Nový Jičín ve stínu 30. leté války, kdy si připomeneme historickou bitvu, která se odehrála tady v Novém Jičíně. Kdy v pátek bude hlavní koncert a dobový trh a v sobotu by byla tradiční slavnost, to znamená celodenní program v historickém jádru města, na nádvořích a v parku Žerotínského zámku. ”

Součástí slavnosti ovšem nebude dříve původně zamýšlená velká bitevní ukázka vojenských historických klubů.

Co je už v tuto chvíli také jasné, v programu klasické slavnosti by byl jen jeden průvod místo dvou a nepřispějí do něj školy, z důvodů dlouhé absence dětí v lavicích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy