Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská nemocnice má po desítkách let důstojnou kapli

Novojičínská nemocnice má novou důstojnou kapli. Její rekonstrukci pomohl zafinancovat Moravskoslezský kraj. Místo pro konání mší bylo vysvěceno a předáno do užívání pacientům, návštěvám i personálu tohoto zdravotnického zařízení.

VIDEO: TV Polar

V průběhu třiceti let, co se v novojičínské nemocnici bohoslužby konají, se prostor pro mše několikrát stěhoval, ten poslední zdaleka neodpovídal důstojnosti duchovních potřeb. Nová kaple byla vybudována v horním patře pavilonu interny a nyní i vysvěcena.

Jakub Fejfar, ředitel Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Já to duševní zdraví nebo tu duševní stránku vnímám jako velice důležitou a všichni víme, že neléčíme pouze to tělo jako takové, ale ruku v ruce s tím jde i ta duševní stránka, duševní pohoda našich pacientů.”

Rekonstrukce kaple stála necelých 300 tisíc korun, z větší části ji zainvestoval Moravskoslezský kraj.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “Je to v podstatě stále krajské zařízení, které je dnes provozováno společností AGEL, která je zde v nájmu. A když jsem viděl místnost, ve které byla kaple, tak jsem se rozhodl, že budu iniciovat zřízení důstojného místa.”
Martin David, apoštolský administrátor Ostravsko-opavské diecéze: “Jsem velice rád, že se toto místo, krásnou kapli v novojičínské nemocnici podařilo vytvořit, protože si myslím, že to dneska už patří ke standardu péče o člověka v nemocnicích.”

Kaple je volně přístupná pro pacienty, návštěvy a personál nemocnice. Mše se tu koná každou sobotu v 16 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy