Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníci muzea poslouchali příběhy spisovatele a stavěli ponorku

Muzeum Novojičínska nabídlo návštěvníkům další setkání se spisovatelem. Povídání o knížkách doprovázela tvůrčí dílna, během které si účastníci mohli vyrobit ponorku.

První setkání se spisovatelem, tehdy to byl Pavel Čech, připravilo Muzeum Novojičínska pro veřejnost loni na konci léta, navázat na něj dalším pokračováním mohlo až nyní. Tentokrát čtenářům zprostředkovalo vyprávění a čtení autora Petra Stančíka.

Lenka Juráčková, muzejní pedagog, Muzeum Novojičínska: “Jednak si budeme povídat o knížkách, nejen pro děti, ale i pro ty dospělejší čtenáře, budeme si číst z knížek Petra Stančíka a podle jedné z jeho knih budeme vyrábět model pidiponorky, která se jmenuje Abramis.”

Předlohou pro její výrobu je obrázek Galiny Miklínové, výtvarnice, která se proslavila Lichožrouty, která ilustrovala právě i sci-fi ságu Petra Stančíka pro dospívající mládež s názvem H2O, jejíž hlavní hrdinové disponují zmenšovadlem.

Petr Stančík, spisovatel: “A díky tomu přístroji si sestrojí ponorku, se kterou proplouvají vodovodním potrubím, a právě poté dnešní besedě bude dílna, kde si každý účastník může vyrobit jednu takovou ponorku H2O ze zahradní hadice, pomalovat si ji a odnést si ji domů na památku.”
Helena Zámečníková, účastnice akce: “Já jsem četla H2 a Tajná vodní mise a moc se mi líbila, bylo to hodně dobrodružné.”
Marie Sulovská, účastnice akce: “My jsme teď koupili H2O druhý díl a těším se na to.”
Petr Stančík, spisovatel: “Já jsem začal původně jako spisovatel pro dospělé, ale když se mi narodily dvě dcery, tak jsem začal psát knížky pro ně. Dcery už odrostly, ale malým čtenářům se to pořád líbí, takže moje série Jezevec Chrujda a zmíněná H2O a další si už žijí svým životem a já musím přidávat nová a nová pokračování.”

Série H2O se tak ještě letos dočká 4. dílu a Jezevec Chrujda se dočká i zpracování do Večerníčku.

A pokračovat budou i v muzeu tato setkání se spisovateli.

Lenka Juráčková, muzejní pedagog, Muzeum Novojičínska: “Rádi bychom představili dětem knížky a jejich autory, přitáhli bychom je rádi k četbě, vyplnili jim volné odpoledne, rádi bychom nalákali děti do muzea. “

Další příležitost bude 4. srpna, kdy tu proběhne setkání s autorem, který si říká Nikarin. Je to známý ilustrátor komiksů pro časopisy Čtyřlístek a Raketa, a také knihy, která navazuje na Rychlé šípy. Účastníci si pod jeho vedením budou moci vyzkoušet vytvořit vlastní komiks.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy