Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letos poprvé mohli Novojičíňáci vyrazit i na svou pouť

Kulturní program Novojičínského léta, který standardně obsahuje koncerty a festivaly, nabídl letos několik novinek. Jednou z nich byl první ročník pouti. Konala se ve sportovním areálu u letního stadionu.

Pouťové atrakce u letního stadionu, mše svatá ve farním kostele a k tomu doprovodný program s koncertem Tony Graves, kouzelníkem Ondřejem Sládkem a další hudební vystoupení. Taková byla 1. Novojičínská pouť.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Chtěli jsme navázat na nějakou tradici poutí, které jsou v menších městech a obcích, a uvidíme, jak se bude tento druh zábavy lidem líbit a jak jej přivítají.”
účastníci akce:
“Zkusila jsem lavici a takové ty koně.”
“Lákala mě hodně ta lavice.”
“Vyrazila jsem s třemi dětmi, teď si nechávají malovat na obličej, už jsou celí potetovaní a moc se nám líbilo především vystoupení kouzelníka.”

Program podpořilo Středisko volného času Fokus, které pro děti připravilo rychlé deskové hry, malování na obličej a tetování henou. První Novojičínské pouti dodala lesk i show král popu.

Pavel Janák, imitátor Michaela Jacksona: “Nejdůležitější je to, přesvědčit ty lidi na počátku toho vystoupení, kdy Michael Jackson vchází na pódium, že to je skutečně on. To je nejdůležitější, ten samotný tanec, to už člověk musí umět.”

Novojičínské kulturní léto potrvá až do září. Jeho vrcholem budou koncerty, například Jiřího Korna a kapely Mirai.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy