Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín spustil nový parkovací systém, řidiči už nemusí hledat drobné po kapsách

Nový Jičín spustil modernizovaný parkovací systém. Hlavním přínosem nových přístrojů je možnost platit za odstavení vozidel také kartou nebo přes mobilní aplikaci. Změnilo se i rozmístění parkovacích automatů.

Původní parkovací systém v Novém Jičíně byl už zastaralý a často nefungoval. Motoristé navíc mohli za odstavení vozidel kolem centra zaplatit jen mincemi. To se nyní změnilo. V ulicích jsou nové přístroje, které umožňují také úhradu platební kartou.

Martin Hrachovec, TSM Nový Jičín: “Třetí možností je platba přes mobilní aplikaci, kterou si stáhneme do mobilu, nebo načteme QR kód, který je přímo na parkovacích automatech, uděláme nějakou menší registraci a pak už je to jen otázka dvou tří kliků a platba je provedena.”

Výhodou aplikace je, že dokáže na dálku parkovací dobu prodloužit. Další změnou je také rozmístění platebních přístrojů. Ve městě je jich nyní 9, z některých míst zcela zmizely.

Parkovací automat stál dříve i tady na ulici 5. května a u každého vjezdu na Masarykovo náměstí. Nový parkovací systém s nimi ale už nepočítá, všechny byly odstraněny.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Co se týče toho vjezdu, tak máme za to, že by nemusel být vůbec zpoplatněn. Opravdu bychom chtěli naučit ty řidiče, aby vjížděli na náměstí v souladu s dopravním značením. To znamená, jestliže tam jede zásobování, tak ho nebudeme zpoplatňovat.”

Naopak nově řidiči zaplatí za parkování ve Štefánikově a Tyršově ulici u bývalé tiskárny, kde ale zatím zůstávají přístroje mimo provoz. Spuštění čeká na schvalovací proces souvisejícího dopravního značení. A zatím se nemění cena parkovného, jeho úpravu budou radní projednávat na podzim.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy