Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Nového Jičína se na statku Bludička cítili zase jako doma

Zemědělství nejen jako produkce potravin, ale také jako naplnění sociálních potřeb společnosti. Na farmě Bludička u Nového Jičína zkouší nový pilotní projekt. Jeden den tu prožilo několik seniorů z denního stacionáře Domovinka.

Zavzpomínat na dětství, připomenout si dřívější zvyky nebo znovu po letech cítit pod rukama ovčí vlnu - to jsou zážitky, které prožili senioři z novojičínského denního stacionáře Domovinka na statku Bludička, kam se vydali na celodenní výlet. 

klienti denního stacionáře Domovinka: 
“Je tu krásně, mi se tu líbí, to je jako u nás doma.”
“Je mi tu velice dobře.”

Venkovský statek Bludička, který se nachází v novojičínské místní části Bludovice, spolupracuje se sociální organizací města na pilotních programech pro seniory s prvky venkova už delší dobu.

Gabriela Žitníková, Občanské sdružení Bludička: “Často se starali o zvířata, dělali těžkou práci na polích a na statcích, takže my se je snažíme do toho dětství vrátit, ale už je nenutíme pracovat, ale snažíme se jim ten den zpříjemnit kontaktem se zvířaty.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Pro naše seniory to má obrovský význam, co se týče sociálních kontaktů, o které v minulém roce téměř přišli, ale i připomenutí svých dřívějších návyků.”

Už dříve se senioři z Domovinky díky Bludičce těšili přímo ve svém zařízení z návštěvy oslíka Karlíka a letošní rok by mohli ukončit Betlémskou stájí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy