Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Denního stacionáře V Aleji se po jeho zdařilé rekonstrukci vrátili klienti

Karviná |

Do Denního stacionáře V Aleji se po jeho zdařilé rekonstrukci vrátili klienti. Provoz stacionáře začal v lednu, vše se tak stihlo v předpokládaném termínu. K dispozici je nové vybavení a vybudovaly se také prostory pro nové denní centrum.

Téměř rok měli klienti Denního stacionáře V Aleji zázemí v náhradních prostorách karvinské polikliniky. Nyní se vrátili do starého známého prostředí, avšak v novém kabátě.

Radim Slíva (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora: "Rekonstrukce Domu V Aleji je investicí, která má přímý dopad na život lidí. Klienti se vrátili do důstojného a moderního zázemí. Zároveň zaměstnanci sociálních služeb mají nové prostředí pro svou práci. Osobně jsem spokojený s rekonstrukcí a doufám, že ostatní skupiny jsou na tom podobně jako já a jsou s rekonstrukcí spokojení. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci projektu."
Martina Smužová, vedoucí Odboru sociálního MMK"Jsem moc ráda, že se nám podařilo společnými silami najít ten způsob, jak mohlo dojít k rekonstrukci. Naši klienti si to zaslouží. Rekonstrukce se podařila. Jsou tady krásné moderní prostory, světlé, a myslím si, že se tady budou klienti cítit dobře. Ať už to jsou klienti, kteří jsou již zde z těchto stávajících prostor, tzn. z denního stacionáře, ale i klienti, na které se tedy chystáme, pro denní centrum."

Rekonstrukce objektu byla opravdu rozsáhlá. Zahrnovala výměnu střechy, oken i dveří, zateplení fasády a kompletní obnovu elektroinstalace, kanalizace i vytápění. Součástí prací bylo také vybudování vzduchotechniky, instalace výtahu a zvedací plošiny pro osoby se sníženou pohyblivostí. Výsledkem je bezbariérové, bezpečné a moderní prostředí, které odpovídá potřebám klientů i zaměstnanců.

Andrea Látka Hoschnová, ředitelka Sociálních služeb Karviná"Klienti velice vítají tuto změnu, ač si na ni zatím musí zvyknout. Chviličku to bude trvat. Prostory jsou nové, nové rozvržení místností i využití, tudíž také změna, což pro tuto cílovou skupinu bývá komplikované. Ale pevně věříme, že všechno zvládneme. Máme srdce na pravém místě. Je to poslání, tedy ta práce. A ti naši zaměstnanci to dělají opravdu srdíčkem. A proto si myslím, že všechno se podaří."

Pro spoustu klientů s handicapem je zvykání si na nově zrekonstruované prostory mnohem delší, než by bylo pro zdravé lidi. I proto, že se během jednoho roku stěhovali několikrát.

Jarmila Jedličková, vedoucí střediska: "Myslím si, že si pomalinku zvykají. Líbí se jim prostory, jsou vzdušné, nové a moderní, ale chce to čas."

V prvním patře budovy vzniklo také nové denní centrum, které bude sloužit lidem se sníženou soběstačností z důvodu chronického onemocnění, zdravotního postižení nebo vyššího věku.

Andrea Látka Hoschnová, ředitelka Sociálních služeb Karviná: "Denní centrum budeme přesouvat pravděpodobně ve druhém kvartále, protože tomu musí předcházet nějaké schválení ze strany registru a krajského úřadu, takže po dodržení těchto formálních postupů dojde k přesunu klientů. V tuto chvíli máme plnou kapacitu osmi, ale máme další zájemce, takže jsme schopni pokrýt dvanáct klientů, které vlastně chceme navýšit, tedy kapacitu denní. Prostory jsou částečně vybaveny, tady samozřejmě dojde k dovybavení v průběhu tohoto měsíce a následujícího měsíce."

K dennímu centru vznikla také nová prostorná terasa. I na tu se vydají při prohlídkách v dohledné době klienti, kteří budou službu využívat, aby věděli, na co se mohou těšit.

Nahlásit chybu


K tématu

Stacionář Dům V Aleji byl úspěšně zrekonstruován, klienti se do něj vrátí v lednu

2. prosince 2025 14:00 | Karviná | Gabriela Stašová

Denní stacionář Dům V Aleji pro handicapované klienty se dočkal nového kabátu. Stavební práce proběhly podle plánu a v současnosti se dokončuje kolaudační řízení. V budově vznikne také nové Denní centrum.

Karvinský denní stacionář Dům V Aleji má po rekonstrukci a opět slouží klientům

11. února 2026 11:15 | Karviná | Gabriela Stašová

Doslova na míru pro klienty rekonstruovala Karviná denní stacionář Dům v Aleji. Práce zahrnovaly hlavně bezbariérové úpravy a vyšly na 24 milionů korun bez DPH. Domov tak opět slouží hlavně lidem s omezenou soběstačností.

Na poliklinice v Karviné-Mizerově probíhá charitativní bazárek na podporu klientů stacionáře

7. října 2025 16:02 | Karviná | Gabriela Stašová

Charitativní bazárek, který můžete navštívit na poliklinice, má u obyvatel Karviné veliký úspěch. Proto bylo jeho původně týdenní fungování prodlouženo.


Centrum Ostravy se proměňuje. Z centra zábavy bude žádané bydlení

Včera 10:16 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ještě nedávno byla Stodolní ulice v centru Ostravy symbolem nočního života. Dnes se její okolí mění v místo pro bydlení a jedním z projektů, který má vrátit této části centra nový život, je Rezidence Stodolní. Stavebníci už začali s budování druhého nadzemního podlaží.

Tragická nehoda v Bílovci. Při couvání popelářského auta zemřel pracovník

Včera 14:09 | Bílovec | Anna Břenková

V areálu garáží v Bílovci narazil řidič popelářského auta i s kolegou v zadní části vozidla do betonového sloupu. Muž na místě zemřel. Dechová zkouška řidiče byla negativní, okolnosti nehody vyšetřují policisté.

Riskantní manévr ve Frýdku-Místku skončil tragédií. Motorkář srazil chodce a zemřel

Včera 8:45 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Motorkář po předjíždění mezi dvěma auty srazil na přechodu 65letého chodce a sám při nárazu utrpěl zranění neslučitelná se životem. Vážně zraněného chodce transportoval vrtulník do ostravské fakultní nemocnice v ohrožení života.

Ostrava má světové prvenství. Uspořádá světový šampionát v para hokeji už počtvrté

Včera 14:13 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava bude v květnu 2027 znovu hostit mistrovství světa v para hokeji a jako jediná na světě uspořádá šampionát už počtvrté. Přípravy odstartovalo podpisem společného memoranda město, kraj a organizátoři turnaje.

Není kolo jako kolo - příznivci vícekol projeli Karvinskem

Včera 11:42 | Celý MS kraj | Jiří Brzóska

Není kolo jako kolo. O uplynulém víkendu mohli lidé na Karvinsku potkat opravdu netradiční cyklisty. Příznivci tandemových a vícekol se tady vydali na společnou vyjížďku. A rozhodně nešlo jen o klasické tandemy pro dva.

Neukáznění lidé krmili mandrily v Zoo Ostrava. Špatné krmivo může zvířata zabít

9. srpna 2026 16:52 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nezabíjejte naše zvířata! To je důrazný apel Zoo Ostrava na neukázněné návštěvníky, kteří navzdory přísnému zákazu krmí zvířata vlastní potravou. Poslední případ eviduje zoo u mandrilů, kam skupina lidí házela krmení a ignorovala upozornění ostatních návštěvníků. Ještě jim za to vulgárně nadávala.

Horka v Moravskoslezském kraji lákají lidi na letní koupaliště. Mnohá představily novinky

Včera 12:16 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Horké letní dny přímo vybízejí ke koupání. Moravskoslezský kraj nabízí desítky možností, kde se osvěžit – od moderních městských koupališť přes přírodní nádrže až po vodní areály s atrakcemi pro celou rodinu.

Na 70 mercedesů projíždělo Moravskoslezským krajem, majitelé přivezli i opravdové unikáty

Včera 12:00 | Celý MS kraj | Michal Slonina

Na 70 historických i moderních mercedesů vyrazilo v pátek z Ostravy na cestu Moravskoslezským krajem. Výroční sraz Mercedes-Benz klubu Česká republika ukázal i naprosté unikáty.

Divoký víkend v Jeseníkách. Skoro dvacet mladých bikerů se zranilo v Kopřivné na Bruntálsku

Včera 12:17 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Bikepark Kopřivná zažil mimořádně náročný víkend plný pádů, ke kterým vyjížděly pozemní i letecké posádky záchranné služby. Během tří dnů zde utrpělo zranění skoro dvacet dětí a mladistvých. 15letý chlapec a 13letá dívka byli kvůli podezření na vnitřní zranění transportováni vrtulníkem do nemocnice.

Motorkář se srazil s osobním autem v centru Havířova, stroj vyletěl ze silnice na chodník

8. srpna 2026 17:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Podle svědků jel velkou rychlostí centrem Havířova. Do cesty mu ale vjelo odbočující auto a následovala srážka. Motorka vylétla ze silnice, prorazila zábradlí a stroj skončil na chodníku. Motorkář utrpěl velmi vážná zranění a byl letecky přepraven do nemocnice.

Děti na příměstském táboře žily příběhy Harryho Pottera

Včera 20:23 | Rychvald | Libor Běčák

Děti z Rychvaldu se letos opět vžily do příběhů Harryho Pottera a jeho přátel. Právě jimi je motivován 4. ročník oblíbeného příměstského tábora.

Lidé v Havířově uctili památku obětí životické tragédie

Včera 9:53 | Havířov | Bára Kelnerová

U Památníku životické tragédie se uskutečnil pietní akt, který připomněl 82 let od tragických událostí, kdy se gestapo pomstilo na nevinných lidech a popravilo 36 mužů.

Oprava ulic v Havířově ukončí nelegální parkování ve vnitrobloku

7. srpna 2026 15:08 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov stále bojuje s nedostatkem parkovacích míst. Radnice ale nemůže dovolit, aby lidé nechávali stát auta v jednosměrných ulicích, kde nezbývá místo pro průjezd IZS. Situace se teď řeší v jednom vnitrobloku, kde se někteří obyvatelé rozhodli sepsat petici.

Havířov řeší parkování v ulicích Haškova a M. Majerové, místní sepsali petici

7. srpna 2026 11:56 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov stále bojuje s nedostatkem parkovacích míst. Radnice ale nemůže dovoli, aby lidé nechávali stát auta v jednosměrných ulicích, kde nezbývá místo pro průjezd IZS. Situace se teď řeší v jednom vnitrobloku, kde se někteří obyvatelé rozhodli sepsat petici.

Rekonstrukce zimního stadionu v Havířově míří do finále

7. srpna 2026 11:51 | Havířov | Bára Kelnerová

Práce na zimním stadionu vstoupily do závěrečné fáze. Po dokončení chladicí desky budou následovat zkoušky technologie a příprava ledové plochy, aby se stadion mohl na konci září znovu otevřít pro zápasy Maxa ligy.

Fontánu na náměstí Nad Terasou čeká rozsáhlá oprava

7. srpna 2026 11:42 | Havířov | Bára Kelnerová

O fontány a pítka ve městě se stará Správa sportovních a rekreačních zařízení. Vodní prvek na náměstí Nad Terasou nyní nefunguje. Proč a jaký je celkový stav fontán vysvětlil ředitel organizace Nazim Afana.

Do Denního stacionáře V Aleji se po jeho zdařilé rekonstrukci vrátili klienti
Vydáno 10. února 2026 14:54, Karviná, Gabriela Stašová
Do Denního stacionáře V Aleji se po jeho zdařilé rekonstrukci vrátili klienti. Provoz stacionáře začal v lednu, vše se tak stihlo v předpokládaném termínu. K dispozici je nové vybavení a vybudovaly se také prostory pro nové denní centrum.

Téměř rok měli klienti Denního stacionáře V Aleji zázemí v náhradních prostorách karvinské polikliniky. Nyní se vrátili do starého známého prostředí, avšak v novém kabátě.

Radim Slíva (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora: "Rekonstrukce Domu V Aleji je investicí, která má přímý dopad na život lidí. Klienti se vrátili do důstojného a moderního zázemí. Zároveň zaměstnanci sociálních služeb mají nové prostředí pro svou práci. Osobně jsem spokojený s rekonstrukcí a doufám, že ostatní skupiny jsou na tom podobně jako já a jsou s rekonstrukcí spokojení. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci projektu."
Martina Smužová, vedoucí Odboru sociálního MMK"Jsem moc ráda, že se nám podařilo společnými silami najít ten způsob, jak mohlo dojít k rekonstrukci. Naši klienti si to zaslouží. Rekonstrukce se podařila. Jsou tady krásné moderní prostory, světlé, a myslím si, že se tady budou klienti cítit dobře. Ať už to jsou klienti, kteří jsou již zde z těchto stávajících prostor, tzn. z denního stacionáře, ale i klienti, na které se tedy chystáme, pro denní centrum."

Rekonstrukce objektu byla opravdu rozsáhlá. Zahrnovala výměnu střechy, oken i dveří, zateplení fasády a kompletní obnovu elektroinstalace, kanalizace i vytápění. Součástí prací bylo také vybudování vzduchotechniky, instalace výtahu a zvedací plošiny pro osoby se sníženou pohyblivostí. Výsledkem je bezbariérové, bezpečné a moderní prostředí, které odpovídá potřebám klientů i zaměstnanců.

Andrea Látka Hoschnová, ředitelka Sociálních služeb Karviná"Klienti velice vítají tuto změnu, ač si na ni zatím musí zvyknout. Chviličku to bude trvat. Prostory jsou nové, nové rozvržení místností i využití, tudíž také změna, což pro tuto cílovou skupinu bývá komplikované. Ale pevně věříme, že všechno zvládneme. Máme srdce na pravém místě. Je to poslání, tedy ta práce. A ti naši zaměstnanci to dělají opravdu srdíčkem. A proto si myslím, že všechno se podaří."

Pro spoustu klientů s handicapem je zvykání si na nově zrekonstruované prostory mnohem delší, než by bylo pro zdravé lidi. I proto, že se během jednoho roku stěhovali několikrát.

Jarmila Jedličková, vedoucí střediska: "Myslím si, že si pomalinku zvykají. Líbí se jim prostory, jsou vzdušné, nové a moderní, ale chce to čas."

V prvním patře budovy vzniklo také nové denní centrum, které bude sloužit lidem se sníženou soběstačností z důvodu chronického onemocnění, zdravotního postižení nebo vyššího věku.

Andrea Látka Hoschnová, ředitelka Sociálních služeb Karviná: "Denní centrum budeme přesouvat pravděpodobně ve druhém kvartále, protože tomu musí předcházet nějaké schválení ze strany registru a krajského úřadu, takže po dodržení těchto formálních postupů dojde k přesunu klientů. V tuto chvíli máme plnou kapacitu osmi, ale máme další zájemce, takže jsme schopni pokrýt dvanáct klientů, které vlastně chceme navýšit, tedy kapacitu denní. Prostory jsou částečně vybaveny, tady samozřejmě dojde k dovybavení v průběhu tohoto měsíce a následujícího měsíce."

K dennímu centru vznikla také nová prostorná terasa. I na tu se vydají při prohlídkách v dohledné době klienti, kteří budou službu využívat, aby věděli, na co se mohou těšit.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000053005/do-denniho-stacionare-v-aleji-se-po-jeho-zdarile-rekonstrukci-vratili-klienti