Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklisté u Nového Jičína bezpečně odbočí přes bývalý železniční most

Bývalý železniční most v Bludovicích u Nového Jičína se na podzim stane součástí cyklostezky Koleje. V současné době probíhá jeho rekonstrukce. Díky této odbočce si cyklisté budou moci rozšířit varianty tras.

V Bludovicích, místní části Nového Jičína, se buduje další úsek cyklostezky Koleje. Stávající desetikilometrová trasa do Hostašovic se tak prodlouží o bývalou železniční vlečku, jejíž součástí je i vysloužilý most.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jedná se o prodloužení 600 metrů, nejvíce finančně a technicky je náročná rekonstrukce tohoto bývalého železničního mostu. Nejen, že se musí celý most zrekonstruovat, ale také se musí změnit jeho nosná část.”

Téměř hotovy už jsou asfaltové povrchy tras navazujících na obě strany mostu. Právě tyto pozemky muselo město nejprve získat do vlastnictví, což se podařilo loni na podzim.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Od ministerstva obrany jsme plochu zhruba 15 tisíc metrů čtverečních vykoupili za 1,8 milionů korun. Samotné rozvětvení této cyklostezky vyšlo zhruba na 8 milionů korun, a to právě díky té náročnější technologii, což je právě oprava mostu.”

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Již od podzimu cyklisté budou moci tento úsek cyklostezky využít. Budou moci odbočit směrem na Straník a nebo na Čerťák. Naše cyklostezka se tedy krásně zokruhuje.”

Odbočit z trasy šlo v tomto místě v podstatě i nyní, ale jedině přejezdem přes frekventovanou silnici 1/57, přes kterou denně projede 11 tisíc aut včetně množství kamionů.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy